iOS w wersji Preview jak Windows?

Wczesne wersje iOS 8 były według wielu użytkowników katastrofą. Błędy, bugi i problemy z wydajnością nawet na najnowszych urządzeniach, co dotąd Apple’owi praktycznie się nie zdarzało.

Oczywiście wersje Preview były dostępne dla deweloperów i twórców aplikacji, ale to zdecydowanie zbyt mała rzesza odbiorców, żeby usunąć wszelkie błędy. Wiele wskazuje na to, że Apple chce iść w ślady Microsoftu, udostępniając wszystkim entuzjastom dostęp do wczesnych kompilacji testowych, tak jak to ma miejsce w programie Windows Insiders. Korzyści z takiego podejścia są oczywiste – darmowi testerzy pomagają zlokalizować wszelkie błędy i niedoróbki, a sami testerzy nie mają “prawa” na nie narzekać, bo godzą się na korzystanie z wersji nieostatecznej.

Serwis 9to5Mac donosi, że Apple może udostępnić kompilację iOS 8.3 już w marcu w ramach programu AppleSeed. Nie byłaby to dla firmy zupełna nowość, bo podobne podejście zaprezentowano wypuszczając OS X Yosemite w zeszłym roku właśnie w wersji Preview. Microsoft zrezygnował z kilku warstw wewnętrznego testowania na korzyść zewnętrznych użytkowników i aplikacji Windows Feedback. W znacznym stopniu przyspieszyło to zbieranie danych od użytkowników i gromadzenie danych o tym w jaki sposób korzystają oni z systemu. Należy pamiętać, że sam OS może chodzić wolniej nie tylko z powodu braku finalnej wersji, ale również z powodu narzędzi do debugowania kodu i zbierania danych telemetrycznych, które działają w tle zużywając cykle procesora i zajmując pamięć RAM.

Komentarze

 • Adam

  Windows 10 Technical Preview nie jest dostępny dla wszystkich, jedynie na kilka wybranych Lumii.

  • a

   Dlatego uczestniczy w nim 2,5 miliona użytkowników ;) to pewnie więcej niż liczba wszystkich userow andka z lizakiem ;)

   • Adam

    Ale ze 100 razy mniej od liczby użytkowników iOS 8.3

    • Piotrek Biedak

     z tekstu wynika że IOS 8.3 ma zostać udostępniony w marcu, więc NIE

     • Adam

      W marcu to do zewnętrznych testów, ale przecież już teraz jest dla developerów.

     • Piotrek Biedak

      ok, w takim razie poprawie się, iOS 8.3 jest już dostępny dla developerów ale wciąż ma ZERO użytkoników

     • Nie

    • iOS 8.3 ma ZERO użytkowników

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona