Ważne

Wargaming zapowiada World of Tanks Generals na iOS i Android

Studio Wargmaning znane jest głównie za sprawą gry World of Tanks, cieszącej się w naszym kraju ogromną popularnością. W zeszłym roku w sklepach App Store i Google Play pojawiła się jej nieco odchudzone, mobilne wcielenie noszące tytuł World of Tanks Blitz. Już niedługo seria WoT doczeka się kolejnego, tym razem multiplatformowego reprezentanta w postaci World of Tanks Generals.

Tytułowe czołgi będą jednak jedynym elementem łączącym nowe dzieło rosyjskiego studia z ich poprzednimi hitami. World of Tanks Generals zaliczać się będzie bowiem do coraz popularniejszego gatunku cyfrowych kolekcjonerskich gier karcianych. Zamiast samodzielnie sterować maszynami będziemy więc wykładać reprezentujące je wirtualne kartoniki na wirtualny stół, co samo w sobie brzmi całkiem obiecująco, jednak raczej nie jest tym czego oczekiwali fani poprzednich odsłon serii. W grze znajdziemy ponad dwieście kart reprezentujących nie tylko maszyny bojowe ale też rozmaite akcje i wydarzenia. Partie rozgrywać będziemy zaś na niewielkiej planszy składającej się z piętnastu segmentów, a zasady mają być proste i przystępne dla początkujących. Podczas gry będziemy mogli zmierzyć się zarówno z innymi graczami jak i ze sztuczną inteligencją. Warto też dodać, że gra powiązana będzie z kontem Wargaming.net, dzięki czemu zdobyte przez nas karty będziemy mogli wykorzystać na wszystkich dostępnych platformach.

Oficjalna data premiery gry nie jest jeszcze niestety znana. Wiadomo za to, że będzie ona dostępna do pobrania za darmo, co niemal na pewno oznacza, że znajdziemy w niej mikropłatności, oraz że doczeka się ona zarówno wersji przeglądarkowej jak i osobnych aplikacji na platformy iOS i Android. Najbardziej niecierpliwi mogą już teraz zgłosić się do zamkniętych testów wersji beta.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona