Ważne

Wybrane tablety Prestigio dostały drobne aktualizacje oprogramowania

Gdy ostatni raz odwiedziłam stacjonarne sklepy elektroniczne, tablety marki Prestigio były jednymi z najbardziej wyeksponowanych spośród wszystkich dostępnych. Nic dziwnego – są przystępne cenowo i często oferują przyzwoite parametry. Gorzej bywa ze wsparciem tego typu produktów kilka miesięcy po kupnie. Dziś Prestigio poinformowało o dostępności niewielkich aktualizacji oprogramowania dla kilku dostępnych w Polsce tabletów.

W przypadku żadnego z produktów nie jest mowa o przeskoku ze starszej wersji Androida na nowszą (lub najnowszą). Są to wyłącznie pomniejsze poprawki błędów, aktualizacje aplikacji Prestigio i punktów dostępowych APN, jak również standardowe w przypadku tego typu aktualizacji – poprawki stabilności i optymalizacji systemu.

Poniżej lista zaktualizowanych tabletów i wersje dostępnego najnowszego oprogramowania:

Aktualizacje dla poszczególnych modeli dostępne są w trybie OTA.

Komentarze

 • ded

  Szkoda że całkiem fajne smartfony Prestigio takie jak 5508 czy Grace nie dostaną 5.0…

  • Rob

   Ale czy soft w nich niedomaga, ma jakieś błędy? Jeśli nie to po co?
   Sam mam od prawie roku mam 8″ tablet Diamond 16GB, który też otrzymał tylko dwie drobne łatki. Jedna podobna z APN i druga uzupełniająca spolszczenie interfejsu.

   I powiem Ci, że nawet gdyby pojawiła się ta „5”, to bym nic nie instalował, bo nie widzę najmniejszej potrzeby psucia tego co działa bardzo dobrze.
   Czułości GPS Mediateków łatka nie poprawi, a brakującego kompasu nie doda. ;)

   • ded

    Powiem Ci szczerze że (odpukać w niemalowane) u mnie na Mediateku GPS działa naprawdę dobrze. Gdy biegam nie traci zasięgu i nie gubi lokalizacji a i w samochodzie sprawdza się nader poprawnie :)
    A jeżeli chodzi o 5.0 to bardziej chodziło mi o wygląd interfejsu który przypadł mi bardzo do gustu :)

    • Rob

     Widzisz, dla mnie b. dobrze działający GPS/kompas, to taki który w wysokim lesie, przy pochmurnym niebie potrafi szybko złapać fi-a i nie gubić sygnału.
     Mówiąc krótko, skoro już jest ten GPS w telefonie niech się na coś przyda wtedy gdy zaistnieje taka potrzeba i potrafi z kompasem poprowadzić na „waypoint”
     Miałem już nie jedną taką sytuację w terenie, że jak był potrzebny GPS, to właśnie nie można było go użyć w takich warunkach, albo było to strasznie problematyczne i irytujące.

     W samochodzie, to właściwie wszystkie dzisiejsze chipy nie maja problemów. Ten mój tablet na mediateku w samochodzie też daje radę i nie gubi sygnału.
     Zresztą do auta, to mam dedykowana nawigację.

     Przez jakiś czas mogłem sobie sprawdzić działanie GPS z Glonas + kompas w MOTO G i już wiem, że można szybko (kilka/kilkanaście sekund) złapać dokładnego fix-a nawet w budynkach, więc wydaje się że i w trudnym terenie nie powinno być problemów. Tam naprawdę działało to tak jak potrzeba i nie było tylko kolejnym gadżetem udającym działanie.

     Mediatek z mojego tabletu nie daje rady nawet leżąc na parapecie okna i nigdy nie miałem cierpliwości aby zobaczyć, czy mu się to w końcu uda. ;)

     Nie mam pojęcia jak z ich nowszymi chip-ami, bo takich testów i porównań nie nie widziałem nigdzie i już się nie spodziewam takich zobaczyć.
     Wszędzie tylko czy „test” czy producent nie zapomniał zamontować modułu, czyli „GPS jest i łączy szybciej/wolniej” (czyli nic nie mówiący).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona