Ważne

Zenfone 2 będzie dostępny w wielu wersjach – z procesorami Intela, Qualcomma i Mediateka

Jeśli kiedykolwiek będziecie chcieli wejść w posiadanie najnowszego smartfona tajwańskiego Asusa, już teraz przestrzegam, byście kilka razy sprawdzili, którą wersję kupujecie. Okazuje się bowiem, że poza procesorami Intela, w Zenfonie 2 koncern zamierza wykorzystywać również jednostki dostarczone przez dwie inne firmy: Qualcomm i Mediatek. A wszystko po to, by móc zaoferować sprzęt w jak najniższych cenach.

Na CES 2015 poznaliśmy pierwszą wersję Zenfona 2, a właściwie dwie pierwsze: z Intel Atom Z3580 i 4GB RAM oraz Intel Atom Z3560 i 2GB RAM. Poza edycją z Full HD (ZE551ML) będzie dostępna też z HD (ZE550ML), warto jednak pamiętać, że za 199 dolarów będzie sprzedawana wersja podstawowa modelu z Full HD, o czym pisałam w tym wpisie.

Tańszy Zenfone 2, z procesorem Qualcomma (nie wiadomo na razie którym konkretnie), zadebiutuje w drugim kwartale bieżącego roku. Urządzenie z procesorem Mediateka z kolei skierowane będzie głównie na rynki mniej wymagające, czyli np. do Indii, gdzie wystarczy 3G (a nie LTE). Obie te wersje mają być tańsze od podstawowej.

Z najnowszych informacji wynika, że Zenfone 2 w pierwszej kolejności, w marcu, trafi do sprzedaży w następujących krajach: Tajwan, Hong Kong, Singapur, Chiny i Francja. Do Indonezji, Wietnamu, Tajlandii, Włoch, Malezji i Stanów Zjednoczonych powędruje w kwietniu. W Japonii będzie go można nabyć w maju, natomiast w Brazylii – w czerwcu.

Kiedy w Polsce? Niestety, ta informacja jest wciąż jedną wielką niewiadomą.

A dla tych, co jeszcze nie widzieli, nasza relacja z CES 2015:

Komentarze

 • Radier

  Zapowiada się powtórka z rozrywki jeśli chodzi o dostępność w Polsce.

 • ded

  Czyli poczekamy sobie pewnie do września.

 • Wojtek Marchewka

  A czy potwierdzono wersję z ekranem 5 cali?

  • Niestety, oficjalnie nic na jego temat nie wiadomo. Też czekam na to info… :)

 • rafal

  poczekam :)

 • ktf

  No ciekawe ciekawe, szczególnie ceny będą interesujące. Czekam na coś z ekranem 5.5, o specyfikacji i osiągach zbliżonych do zenfone 6 z lepszym aparatem. 900 Pln i biorę w ciemno.

 • Rob

  No jeśli naklepią tyle różnych modeli i nie wypuszczą poprawionej wersji 5″ LTE w mniejszej obudowie i z lepszym ekranem (nie, nie full HD) i baterią, to się trochę zdziwię.

  Chociaż tam gdzie rządzi marketing ciężko o logikę. ;)

  PS. A “cudownego” Archos-a Diamond 50, jak nie było na rynku, tak po kilku miesiącach nadal nie widzę. Wygląda na to, że nie ma sensu robić producentom reklam w necie, do momentu fizycznej dostępności sprzętu na naszym rynku.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona