Ważne

Kolejny powód dlaczego nie powinno się używać nieoryginalnych ładowarek

Na pewno wiele razy czytaliście już lub słyszeliście słowa przestrogi przed wykorzystywaniem nieoryginalnych ładowarek sieciowych. Większość tego typu urządzeń pochodzi z Chin (i pochodnych), co skutkuje tym, iż jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Na pierwszy rzut oka ładowarka może wyglądać tak samo jak dedykowana – dołączana do urządzenia – lecz tak naprawdę producent tego felernego sprzętu tnie koszty na takich aspektach jak certyfikaty bezpieczeństwa, przez co takie niepozorne małe narzędzie może uszkodzić nie tylko akumulator naszego smartfona czy tabletu, ale także może nieść ze sobą skutki bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

Dokopałem się dzisiaj, na jednym z australijskich portali informacyjnych, do wiadomości o śmierci pewnej młodej kobiety, która została porażona przez swojego iPhone’a 4 w trakcie kąpieli. Podstawowym błędem kobiety było zabieranie telefonu ze sobą do wanny, o ładowaniu go w tym czasie już nie wspominając, ale to nie o jej nierozważnym zachowaniu chciałem tutaj dyskutować. Wszyscy znamy popularny sposób na popełnienie samobójstwa poprzez wrzucenie do wody włączonej suszarki. W tym przypadku było podobnie. Niemniej jednak możliwe, że nic by się nie stało, gdyby nie korzystała ona z nieoryginalnej ładowarki. Dedykowane ładowarki mają zabezpieczenia, które wykrywają zwarcie i przerywają – w odpowiednim momencie – obwód, przez co prąd po prostu przestaje płynąć. Jak widać w przypadku kobiety, o której mowa, taka sytuacja nie miała miejsca, co niestety skończyło się tragicznie. Ponadto nie ma większego znaczenia jakiego urządzenia używała. Był to akurat iPhone 4, ale mogło się to stać z każdym innym telefonem czy tabletem. Taka sytuacja to nie jedyne zagrożenie. Już wiele razy można było w Internecie zobaczyć zdjęcia czy relacje, z tego jak telefon zapalił się podczas ładowania.

Dlatego nawet jeśli nie dbacie o swoje baterie, to mam nadzieję, że taka przestroga przekona Was, drodzy Czytelnicy, że lepiej dołożyć te parę czy nawet paręnaście złotych i korzystać z produktu sprawdzonego i zapewniającego nam maksymalne bezpieczeństwo.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona