Dell prezentuje dwie hybrydowe nowości: Venue 10 z Androidem i Venue 10 Pro z Windowsem

Ostatnio dużo mówi się o wszelkiego rodzaju hybrydach – o sensie ich istnienia, o ich świetlanej przyszłości i po prostu o kolejnych przedstawicielach tej kategorii urządzeń. Dziś Dell postanowił rozszerzyć ją o kolejne modele. Mowa o Venue 10 z Androidem 5.0 Lollipop oraz Venue 10 Pro z Windowsem 8.1.

Z założenia urządzenia te mają znaleźć zastosowanie głównie w edukacji, bo sam Dell określa je mianem „tabletów edukacyjnych”. Póki co jednak nie wiadomo czy oznacza to, że pojawią się jakieś specjalne programy, w ramach których uczniowie będą mogli je kupić taniej niż „zwykli śmiertelnicy”, dawno już mający wszelkie szkoły za sobą.

Przyjrzyjmy się samym nowościom, o których jednak aktualnie nie wiemy zbyt wiele.

Dell Venue 10 zaoferuje wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F, 32GB pamięci wewnętrznej az 1GB lub 2GB pamięci operacyjnej RAM. Do sprzedaży ma trafić wiosną.

Wiele wskazuje na to, że Dell Venue 10 Pro ma się nieznacznie różnić od wersji z Androidem – będzie miał takie same podstawowe parametry wymienione wyżej. Wiadomo jeszcze, że na jego pokładzie ma się znaleźć aparat 5 Mpix i kamerka 1,2 Mpix. Do sprzedaży na świecie ma trafić już 3 marca w cenie wynoszącej 379 dolarów z klawiaturą lub 329 dolarów – bez niej.

dell-venue-10-2015

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona