Ważne

iPad Plus będzie miał 12,9-calowy ekran, a iPad mini 4 zadebiutuje wraz z nim?

Przekątne smartfonów rosną, siłą rzeczy coraz większą popularnością cieszą się większe tablety. Jeśli wierzyć plotkom, nowych przedstawicieli wielkich tabletów szykuje kilku producentów, a wśród nich Samsung i Apple. Dziś znów chwilę zatrzymamy się nad tym drugim, czyli sprzęcie z logiem nadgryzionego jabłka na obudowie.

Otóż na chińskim portalu społecznościowym Weibo opublikowane zostały najświeższe informacje dotyczące dużego tabletu Apple, który ma zyskać nazwę, podobno, iPad Plus. Jego wyświetlacz ma mieć przekątną 12,9″, a rozdzielczość ma wynosić 2560 × 1440 pikseli (2K).

Taką rozdzielczość wraz z pozostałymi komponentami ma udźwignąć akumulator o pojemności 11000 mAh, który – przynajmniej na papierze – prezentuje się bardzo ciekawie. Mimo dużej baterii iPad Plus ma być bardzo cienki – mówi się o obudowie o grubości 7 mm i stosunkowo lekki, jak na 12,9-calowy sprzęt – mniej niż 700 g (dla porównania – iPad Air 2: 6,1 mm, 437 g).

Zagraniczne źródła donoszą również, że wraz z iPadem Plus może zostać zaprezentowana kolejna generacja iPada mini (7,9″) – iPad mini 4, który ma zastąpić „trójkę”. Mówi się, że iPad mini 2 ma wciąż być dostępny w sprzedaży, ale w niższej cenie.

Co więcej, powracają również spekulacje, jakoby firma Apple zamierzała wypuścić 4-calowego iPhone’a.

Czy powyższe informacje okażą się prawdziwe? Trudno powiedzieć. Jedno jest pewne: przekonamy się o tym w nadchodzących miesiącach.

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona