Ważne

Huawei na MWC 2015 pokaże tablet z Windowsem 10 i/lub dwoma systemami?

Od kilkudziesięciu godzin wiemy, że na targach MWC 2015 najprawdopodobniej nie zobaczymy Huawei P8 (ma zadebiutować 15 kwietnia w Londynie). Co zatem chiński koncern planuje na wydarzenie w Barcelonie? Wygląda na to, że właśnie poznaliśmy kilka szczegółów na ten temat.

Z ostatniego wywiadu udzielonego przez Shao Yang, CMO Huawei (szefa marketingu), dowiadujemy się, że podczas MWC możemy zobaczyć dwie interesujące nowości tego koncernu*. Pierwszą ma być tablet z Windowsem 10, drugą – tablet z dual-boot, czyli dwoma systemami na pokładzie – Windowsem 10 i Androidem (brak szczegółowych informacji odnośnie wersji, ale spodziewam się tu 5.0 Lollipop).

Moim zdaniem takie rozwiązanie ma większy sens, niż może się w pierwszej chwili wydawać. W jednym urządzeniu mamy dwa systemy – jeden utożsamiany głównie z konsumowaniem treści, drugi – z bardziej profesjonalnymi zastosowaniami. Jak sprawdza się takie połączenie możecie przeczytać w naszej recenzji Asusa Transformer Book Trio (aczkolwiek tutaj, o czym warto pamiętać, mamy do czynienia z hybrydą).

Pytanie tylko jakie parametry będzie to urządzenie oferowało i w jaki sposób Huawei rozwiąże przełączanie się pomiędzy Androidem i Windowsem. I czy Google ani Microsoft nie będzie miało problemu z tym, że obie platformy działają na jednym sprzęcie, jak miało to miejsce w przypadku wspomnianego Asusa.

Jednocześnie Yang podkreślił, że Huawei w dalszym ciągu nie zamierza angażować się na rynku smartfonów z Windows Phone.

*oczywiście trzeba pamiętać, że sama prezentacja urządzenia nie znaczy, że od razu pojawi się w sprzedaży. Na to będziemy musieli poczekać co najmniej kilka miesięcy

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona