Ważne
Wiko VIEW

Często jeździsz za granicę? WhatSim może Ci się przydać!

WhatsApp jest komunikatorem umożliwiającym wymianę wiadomości jak SMS, lecz z tą różnicą, że do ich wysyłania używane jest połączenie internetowe (3G lub WiFi, jeśli jest dostępne). Aplikacja dostępna jest na większość urządzeń mobilnych – Android, iPhone, BlackBerry, Windows Phone oraz telefony Nokia. WhatsApp ma 700 milionów aktywnych użytkowników, którzy wysyłają dziennie 30 miliardów wiadomości. Firma Zeromobile postanowiła wykorzystać popularność komunikatora i pójść o krok dalej. WhatSim jest starterem kosztującym €10, pozwalającym na niemal nielimitowane przesyłanie wiadomości poprzez WhatsApp w 150 krajach na całym świecie.

Każdy, kto wyjeżdzał za granicę z pewnością wie, jaki problem jest z komunikacją międzykrajową, a raczej z kosztami, jakie niesie za sobą chęć skontaktowania się z rodziną lub znajomymi, którzy zostali w Polsce. Choć częściowym rozwiązaniem może być tutaj właśnie WhatSim. Koszt startera to €10, a jego ważność to rok. Należy do tego dodać jeszcze opłatę za przesyłkę, która dla Polski wynosi €10 (w przypadku dostawy w 5 do 15 dni) lub €15 (w przypadku dostawy w 3 do 5 dni). Usługa dostępna w 150 krajach, współpracuje z 400 operatorami komórkowymi i działa na wszystkich telefonach bez SimLocka. Karta jest zgodna ze wszystkimi standardami wielkości – Nano, Micro i zwykłe SIM – wystarczy tylko wyłamać odpowiednią. Państwa, w których możemy wykorzystać możliwości karty, podzielono na 6 stref i w zależności od tego, w której się znajdujemy, otrzymujemy określony pakiet danych przeznaczony do wykorzystania na wiadomości tekstowe. Dla przykładu większość państw Europy znajduje się w strefie pierwszej (najbardziej korzystnej), gdzie mamy do rozdysponowania 50MB, co przy założeniu, że wiadomość tekstowa to ok. 2KB, daje nam 25 tysięcy wiadomości. Wysyłanie innych mediów jak filmy, zdjęcia czy nagrania głosowe wymagają już dodatkowej opłaty poprzez coś na wzór dodatkowego doładowania konta kwotą od €5 do €50. Kwota ta przelicza się na kredyty, które dalej są pobierane zgodnie z przelicznikiem w zależności od ilości wysłanych danych. Po upłynięciu roku przedłużenie usługi kosztuje kolejne €10. Kartę można zamówić poprzez ten formularz. Usługa startuje wraz z dniem rozpoczęcia rozsyłania kart, a więc 26 lutego. W takiej sytuacji karty można spodziewać się około 10 marca.

whatsim2

Trzeba przyznać, że na jednorazowy wyjazd kwota min. €20 (ponad 80 zł) to niezbyt opłacalna oferta, tym bardziej że daje nam ona tylko możliwość wysyłania wiadomości tekstowych. Niemniej jednak jeśli ktoś podróżuje często, w różne zakątki świata to zdecydowanie oferta WhatSim powinna go zainteresować. W notce prasowej wspomniano o tym, że planowane jest wprowadzenie obsługi rozmów głosowych do WhatsApp i może ona również w takim przypadku zostać wdrożona do WhatSim. Jeśli zostanie to rozsądnie wycenione, wróżę temu przedsięwzięciu spory sukces.

Komentarze

 • Robertos

  Mi w pełni wystarcza viber. Jakoś połączeń taka jak w gsm.

  • Rafał

   I pewnie produkuje internet za friko.

   • Robertos

    Pewnie jak gdzieś jesteś masz kartę danego operatora( można to kupić na każdym lotnisku), a po drugie nie wiem czy słyszałeś o takim czymś jak hotspot.

    • Rafał

     Jak masz hotspot to i nie ma co kopii o karty kruszyć. Ale polecam wycieczkę po Europie – na przykład do Hiszpanii, Włoch – różowo z punktami dostępu nie jest.

     • SyoMas

      Przyłączam się do głosu, kraje południowe zwietrzyły biznes na dostępie do hotspotów i już tak różowo nie jest. Myślałem, że podróżując po Chorwacji nie oderwę się od darmowych hotspotów tyczasem znalezienie takowego było nielada wyzwaniem. Za to Madera mile nas zaskoczyła bo nawet w niewielkich mieścinach postawione bywają państwowe punkty z darmowym dostępem.

      Czy Whatsup przesyła i odtwarza już rychome GIFy? Jakiś czas temu przymierzałem się do tego komunikatora ale ograniczenie tylko do statycznych fotek skłoniło mnie do łaskawszego spojrzenia na Hangouty. Dziwne, że wujek Googiel jeszcze się nie dogadał z operatorami. W powyższym rozwiązaniu widzę jeden komplikator. Mam wrażenie, że ludzkość niechętnie będzie rezygnować z połączeń telefonicznych na własnej karcie a zatem jedynie posiadacze słuchawek z dualsimem będą mieli komfort wciśnięcia dodatkowej karty. Oczywiście zostaje jeszcze możliwość wykorzystania tabletu z modemem albo drugiego telefonu.

     • Rafał

      Dobrze powiedziane. W przypadku Duala zastanowił bym się nad takim rozwiązaniem. Inaczej w moim przypadku nie ma racji bytu.

 • XC

  Cena jednego smsa do Polski ze Szwajcarii z polskiego Orange i Nju Mobile: 1,5 zł.

 • Monstrual

  W Niemczech przykładowo w t-mobile masz od 30 EUR/msc brutto no limit rozmowy/sms, w kraju i za granicą. Jedynym ograniczeniem jest to, że no limit obowiązuje w ramach kraju, w którym aktualnie przebywasz oraz do/z Niemiec. Zatem przebywając w Polsce masz za darmo wszystkie rozmowy/smsy do/z wszystkich sieci w Polsce oraz w Niemczech. W Hiszpanii będzie sytuacja podobna – z i do Hiszpanii oraz Niemiec. W cenie jest pakiet internetowy, w najtańszym abo jest to 500 MB, ale jak dopłacisz 10 EUR (czyli za łącznie 40 EUR/msc) masz już 1,5 GB do wykorzystania w kraju i za granicą na tych samych zasadach co rozmowy/smsy. Nawet dla Polaka zarabiającego z złotówkach nie są to jakieś zatrważające sumy, jeśli dużo podróżuje. Dla Niemca to praktycznie półdarmo. To tylko przykład jednego kraju, ale zakładam że w innych jest podobnie, zatem nie wróżę sukcesu WhatSIM. 50 MB za 20 czy nawet 10 EUR brzmi jak dobry żart a nie udana oferta.

 • Fajna oferta, tylko nie wiem o co chodzi z tym rokiem ważności – nie można po prostu doładować kolejnym 10EUR tylko trzeba nową kartę sim kupować?

  • Po roku nie trzeba nowej karty. Po roku przepada tamten pierwszy wkład 10 euro i jak się nie doładuje to karta tak jakby traci ważność, po czym znowu może ją odzyskać, gdy doładuje się za 10 euro.

 • paul123

  Co to za sztuczne i bezsensowne wymysly? Czemu jeszcze w XXI w musze placic za jakis roaming albo nie mam 3g za granica bedac w tej samej ogolnoswiatowej sieci np T-Mobile? To jest wszystko niepotrzebne i zbedne. Dlaczego minuta rozmowy w USA gdy dzwonie tam z T-Mobile Polska do kogos z tej samej sieci w USA to kosztuje mnie to 3$ za minute a tamta osoba jak dzwoni do mnie to placi 2$. Co to za idiotyzmy i kretynizmy? karta WhatSim? Po co? Nielepiej zrezygnowac z tych idiotycznych ograniczen i kosmicznych kosztow??

  • Michał

   Zapytaj się operatorów, bo to oni ustalają ceny…

 • jacqazz

  Wie ktos czy to jeszcze dziala ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona