Ważne

Exiles – kosmiczne RPG od twórców Ravensword

Studio Crescent Moon znane jest głównie za sprawą gry Ravensword: Shadowlands, będącej swego czasu jednym z popularniejszych RPG na urządzenia mobilne. Pod koniec zeszłego roku w sklepie Google Play pojawiła się ich najnowsza produkcja – Exiles. Teraz tytuł ten zagościł wreszcie również w App Store.

Fabuła gry rozgrywa się w roku 2375 na odległej planecie skolonizowanej przez ludzi. Główną osią opowiedzianej w niej historii jest spisek, mający na celu zniewolenie kolonizatorów za pomocą śmiertelnego wirusa. Wspomniany tytuł reklamowany był jako duchowy spadkobierca Ravensword, przenoszący znaną i lubianą mechanikę rozgrywki do świata Sci-Fi. W praktyce okazało się jednak, że chociaż gra rzeczywiście czerpie pełnymi garściami z dokonań swojego poprzednika, to jednak jest od niego znacznie uboższa (krótsza kampania fabularna, mniejsza ilość dodatkowych misji etc.). Co więcej, wersja na tablety z systemem Android początkowo pełna była rozmaitych błędów, które skutecznie utrudniały rozgrywkę. I chociaż większość z nich została już naprawiona, to jednak pozostawiły one po sobie pewien niesmak. Trzeba jednak przyznać, że tytuł ten prezentuje się całkiem nieźle pod względem wizualnym (oczywiście jeśli lubimy minimalistyczne krajobrazy obcych, nieprzyjaznych planet).

Gra Exiles dostepna jest do nabycia w sklepach App Store (4,99 euro – tymczasowe 20% obniżki z okazji premiery) i Google Play (23,66 zł)

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona