Ważne

Qualcomm stracił dużego klienta – prawdopodobnie chodzi o Samsunga

Opera mydlana z Samsungiem i Qualcommem zdaje się mieć ciąg dalszy. Pisałem Wam ostatnio, że koreańska firma może zrezygnować ze Snadpragona 810 w Galaxy S6 ze względu na przegrzewanie się. Jednak LG oficjalnie powiedziało, że w ich G Flex 2 nie ma takiego problemu. Jeśli myśleliście, że to koniec ciekawostek, to grubo się myliliście.

Niedługo po tym do sieci trafiła informacja, że Qualcomm przygotuje specjalną wersję Snapdragona 810 przeznaczoną dla Galaxy S6. Rozwiązanie bardzo dobre, ale nie trzeba było czekać na odpowiedź. Wiele źródeł podało, że jeśli tak się stanie to LG pozwie amerykańską firmę. Koreańczycy sami powiedzieli, że to plotka i zaprzeczyli takim doniesieniom, ale już było widać, że Qualcomm może mieć w tym roku problemy.

I w końcu cała sytuacja “wyszła im bokiem”. Qualcomm oficjalnie potwierdził, że jeden z dużych klientów nie będzie używać Snapdragona 810 w swoim flagowym produkcie. Oczywiście najbardziej prawdopodobnym klientem jest Samsung, ale żadna ze stron tego oficjalnie nie potwierdziła. Należy też pamiętać, że ta koreańska firma może sobie na to pozwolić, ponieważ tworzą własne układy. Inni producenci musieliby skorzystać z rozwiązań MediaTeka lub Intela. Jeśli to okaże się prawdą, będzie to bardzo interesujący rok na rynku mobilnym. Nie wiadomo jak klienci przyjmą Galaxy S6 tylko w wersji z Exynosem.

Komentarze

 • Sami strzeliliby sobie w stopę. Exynosy są po prostu słabsze.

  • Adam
  • Gim Bass

   ..no ale siem nie grzejom

  • Ale będą dużo tańszym wyjściem niż Snapdragony. A pewnie dla przeciętnego klienta nie ma różnicy co będzie siedzieć w środku, byleby nie cięło ;)

  • Zorpox

   Co ty chłopie bredzisz.
   Snapdragony są w teorii “lepsze” niż w praktyce.

  • Egzo

   S2,N,S3,N2 wówczas Samsung królował gdyż miał własne układy które biły na głowę konkurencję gdyż były najwydajniejsze w swoim czasie + optymalizacja, problem z lte zmusił Samsunga do przesiadki a na pewno nie wydajność.
   Modyfikacje od Qualcomma dzięki którym zyskiwał szałowe 0,2-0,4 Ghz więcej niż niezmodyfikowane układy ARM są marketingową marchewką dla konsumentów lecz nie przekładają się na wydajność a jedynie na wydzielaniu większej ilości ciepła i szybszym spadkiem wydajności. No i wolfson w exynosie robi różnicę.

  • cyc997

   Jak narazie t najwydajniejszy układ ARM zaprezentował mediatek. Podejrzewam, że Samsung chce odzyskać ten tytuł dla exynosa. Qualcomm wcale nie jest najlepszy, jest najpopularniejszy.

 • drag_on

  Jeśli nie będzie Snapdragona 810 lub wyższego w tabletach Samsunga a będzie Exynos to zapominam o koreańskiej firmie.

  • Adam

   Exynos 7420 jest znacznie wydajniejszy od Snapdragona 810.

 • Metrox

  Ojtam ojtam. Oprócz Intela i MediaTeka jest jeszcze parę firm co tylko czeka żeby wskoczyć do flagowca. Nvidia ostrzy od dawna kły np.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona