Ważne

Koniec rządów kozy! Nadchodzi symulator chleba na iOS!

Gdy kilka miesięcy temu na łamach naszego serwisu pojawiła się recenzja symulatora kozy (a mówiąc konkretniej Goat Rampage – podróbki Goat Simulator) w komentarzach rozpoczęła się dyskusja o tym, co będzie następne. Wśród propozycji znalazły się między innymi symulator drzewa, symulator skały, a nawet symulator symulatora.

Okazuje się jednak, że wszystkie te przepowiednie były błędne, a kolejnym wielkim hitem z gatunku nietypowych symulatorów stał się I am Bread – symulator chleba. Fabuła gry pozwala nam wcielić się w bohaterską kromkę, która ma ambicje, by stać się tostem. By osiągnąć swój cel będzie musiała jednak odbyć długą i niebezpieczną podróż, która całkowicie odmieni jej życie. Zadaniem gracza będzie pokierowanie losami tytułowego pieczywa, które posiada nie tylko cechy właściwe dla normalnego chleba, który zjadamy na co dzień (tzn. świadomość, uczucia i wartości odżywcze), ale też nietypową zdolność poruszania każdym rogiem kromki z osobna. To właśnie ta umiejętność pozwoli nam przemieszczać się z miejsca na miejsce, siejąc przy okazji ogromne spustoszenie w naszym otoczeniu. Warto bowiem pamiętać o tym, że znakiem rozpoznawczym odpowiedzialnego za grę studia Bossa jest niewygodne sterowanie, które celowo utrudnia rozgrywkę doprowadzając przy tym do wielu komicznych sytuacji (patrz – Surgeon Simulator).

Gra I am Bread pojawi się w App Store w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Tabletowa wersja będzie posiadać wszystkie elementy, które zobaczymy wcześniej w jej pecetowym pierwowzorze. Dokładna data premiery nie jest jeszcze niestety znana, jednak najmniej cierpliwi fani pieczywa mogą już teraz nabyć niepełną wersję gry na platformie Steam, jako Early Access.

Komentarze

 • Rafał

  Świat się kończy niechybnie…

  • ixteec

   Nie przesadzaj, to trochę tak jakby nazwać arkanoida “symulatorem piłki”.

   • Aske

    I am Bread pozwala Ci sterować czterema rogami kromki. Iloma rogami piłki można sterować w arkanoidzie?

    • ixteec

     Rozumiem że aplikację w której będziesz mógł zaginać końcówki wyimaginowanego samolociku nazwiesz symulatorem samolotu.

     • Aske

      Źle rozumiesz ;) Piłka nie ma rogów, a w Arkanoidzie sterowało się paletką.

 • Niby tylko głupia gra, a mam ochotę zagrać!

 • Kozubi

  Dostępność takiego tytułu nie schlebia iOS jako systemowi….

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona