Ważne

Scott Hanselman pokazuje nam Windows 10

Osoby związane z programowaniem czy środowiskiem open source na pewno kojarzą Scotta Hanselmana. Wiele lat działał na rzecz rozwoju wolnego oprogramowania, nawet po tym, jak trafił do Microsoftu.

Jest autorem wielu prezentacji, filmów instruktażowych, kursów i książek, a przy okazji niesamowicie pogodnym człowiekiem – zachęcam do śledzenia go na twitterze: @shanselman. Znany jest z testowania i recenzowania nowych kompilacji Windowsa i tym razem również dostarcza nam 14-minutowe wideo, omawiające najważniejsze zmiany w Windows 10.

Windows10_Continuum-1C

Obraz znaczy czasem więcej niż 1000 słów, a tym bardziej 14-minutowe wideo eksperta. Zapraszam do obejrzenia – wymagany angielski na poziomie Donalda Tuska. Być może obejrzenie tego wideo pozwoli Wam zdecydować czy warto instalować wersję preview na którymś ze swoich urządzeń. Nie można jednak zapominać o problemach, między innymi:

  • braku dotykowego IE w tej kompilacji,
  • braku możliwości instalacji przez Windows Update w przypadku urządzeń z WIMBoot lub urządzeń z Secure Boot i małą pojemnością pamięci wewnętrznej,
  • możliwości problemów ze stabilnością, wydajnością, baterią i sterownikami – w zależności od urządzenia,
  • niespójnego interfejsu dla małych tabletów

PS: Zanim mnie zlinczujecie, obiecuję, że to ostatni wpis stricte o Windows 10 w najbliższych dniach ;)

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona