Ważne

Samsung prawdopodobnie pod koniec tego roku zaprezentuje urządzenie ze składanym ekranem

Futurystyczna wizja przyszłości jakiś czas temu obejmowała między innymi urządzenia elektroniczne, które będziemy mogli bez problemu złożyć i zmniejszyć ich wielkość. Już od jakiegoś czasu wiemy, że producenci pracują nad tego typu sprzętem, a teraz dowiedzieliśmy się, że pierwszy tablet lub smartfon ze zginanym ekranem prawdopodobnie zobaczymy jeszcze w tym roku.

Podczas jednej z zeszłorocznych konferencji Samsunga zaprezentowano prototyp tabletu ze zginanym ekranem. Mówiono wtedy, że firma posiada już prawa patentowe do tego typu wyświetlaczy, ale technologia nie jest na tyle dopracowana, aby stwierdzić dokładnie, kiedy zobaczymy na półkach sklepowych takie rozwiązanie. Teraz jeden z pracowników koreańskiego przedsiębiorstwa powiedział, że pierwsze tablety i być może smartfony zostaną wprowadzone do sprzedaży już w tym roku.

samsung

Nie wiadomo dokładnie, kiedy to się stanie, jednak firma ma zdążyć przed końcem 2015 roku. Nie są również znane ceny tego typu urządzeń, ale podejrzewam, że nie będą niskie.

Komentarze

 • Ja(ten prawdziwy)

  Organizuję zbiórkę funduszy na potrzebujących.
  Kto mógłby choć troszeczkę pomóc, proszę, niech odpowie w komentarzu :)
  Z góry dzięki za wszelkie zainteresowanie :)

 • mymek

  Tak sobie myślę, że to super sprawa. Sam czekam na tego typu sprzęt. Ale czarno widzę sprawę baterii w takim urządzeniu…

  • Mateusz Galak

   Jest już taki phablet na rynku od dawna, tylko że zamiast ekranu z jakimś silikonem do składania ma 2 ekrany 4″ i zwykłe zawiasy, jest to Sony Xperia, tylko nie pamiętam ktòry to był model :/

   • Artur Ewaryst Dudziński

    Pewnie chodzi Ci o Sony Tablet P

  • aaa

   Pewnie będą dwie baterie. W sumie gdyby to dobrze rozwiązali, może dałoby się wtedy wymieniać baterię bez wyłączania urządzenia.

 • Diabeł

  Pewnie na początek jako pierwsze urządzenie tego typu będzie miało jakieś problemy,ale myślę,że później będzie już tylko lepiej.Pomysł jest super,ale wszystko musi być dopracowane w szczegółach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona