Ważne

Sam Barlow zapowiada Her Story – interaktywny kryminał na iOS

Sam Barlow znany jest w środowisku graczy głównie jako scenarzysta i projektant dwóch części serii Silent Hill (Origins i Shattered Memories). Zanim jednak rozpoczął swoją przygodę z tworzeniem gier komputerowych  zajmował się pisaniem interaktywnych opowiadań, wśród których największy rozgłos przyniosło mu eksperymentalne Aisle, w którym pojedyncza komenda wpisana przez czytelnika decydowała o całym dalszym przebiegu historii.

Wszystko wskazuje na to, że następny projekt Barlow’a będzie stanowić powrót do jego dawnych fascynacji nietypowymi formami opowiadania historii. Fabuła gry Her Story przeniesie nas do roku 1994 i pozwoli nam wcielić się w rolę detektywa próbującego rozwikłać sprawę zaginięcia pewnego mężczyzny. By tego dokonać będziemy musieli przeanalizować nagrania z przesłuchań jego żony. Sęk w tym, że policyjna baza danych nie należy do najbardziej uporządkowanych, co oznacza, że by odnaleźć interesujące nas nagrania będziemy musieli wpisywać w wyszukiwarkę odpowiednie hasła (interfejs gry stylizowany będzie na oprogramowanie z lat 90). To czy uda nam się poznać całą historię zależeć więc będzie tylko od naszej spostrzegawczości i zdolności do czytania między wierszami (w każdym nagraniu ukryte będą sugestie dotyczące pozostałych fragmentów).
Her Story

Gra Her Story będzie dostępna w wersjach na iOS, Windows i OS X. Do sprzedaży trafi najprawdopodobniej w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a jej ostateczna cena nie powinna przekroczyć pięciu dolarów.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona