Ważne

Egzotyczna ciekawostka: 7-calowy Torque Droiz Axis z obracanym aparatem 8 Mpix

Obracany aparat nie jest niczym nowym – pierwszy raz zastosowano go w Oppo N1, po czym podobne rozwiązania można było znaleźć w kilku innych smartfonach. Ale chyba pierwszy raz spotykam się z tego typu projektem w tablecie. Mowa o Torque Droiz Axis – spokojnie, mi też firma ta niewiele mówiła jeszcze kilka chwil temu.

Jak możecie wywnioskować z tytułu, Torque nie jest firmą działającą w naszym najbliższym sąsiedztwie, ani nawet w Europie. Pochodzi z Filipin i to właśnie tam zrodził się produkt, o którym mowa, a dla nas będący typową ciekawostką. Kto wie jednak, która z firm i kiedy podchwyci pomysł zastosowania obrotowego aparatu w tablecie – ma to sens zwłaszcza, że wtedy możemy robić tak samo dobrej jakości zdjęcia zarówno z tylnego aparatu, jak i przedniego (bo przecież to ten sam). Oczywiście inną sprawą jest w ogóle robienie zdjęć tabletem, ale to pozostawię każdemu do indywidualnego osądu. W przypadku Droiz Axis zastosowana jest matryca 8 Mpix, obracana o 180 stopni.

Droiz Axis to urządzenie wyposażone w 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, którego działanie opiera się o czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2GHz i system Android 4.4 KitKat. Na jego pokładzie znajdziemy też 8GB pamięci wewnętrznej, 1GB RAM, 3G z dual SIM, Bluetooth 4.0 oraz WiFi.

Urządzenie wyceniono, w przeliczeniu, na 127 dolarów. Jak za taki sprzęt, według mnie, to dobra cena.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona