Ważne

Połączenia kolejowe PKP Intercity wreszcie dostępne na Mapach Google

Dobra wiadomość dla osób często podróżujących polskimi liniami kolejowymi dotarła do nas właśnie z Google. Okazuje się bowiem, że PKP Intercity wreszcie idzie z duchem czasu i wprowadza usługę, która powinna być dostępna od dawien dawna. Mowa oczywiście o możliwości zaplanowania podróży pociągiem bezpośrednio z poziomu Map Google.

Aby zobaczyć dostępne połączenia kolejowe z punktu A do B wystarczy wpisać miasto, z którego chcemy dostać się do miejsca docelowego. Wtedy naszym oczom pokazują się możliwości transportu samochodem lub właśnie pociągiem – wraz z rozkładem jazdy oraz możliwością podejrzenia trasy.

Póki co na Mapach Google można znaleźć około 300 połączeń PKP Intercity, ale już wiadomo, że współpraca pomiędzy Google a spółką będzie rozwijana. Docelowo, jak dowiadujemy się z informacji prasowej, na Mapach Google ma się znaleźć około 10 tys. km tras kolejowych, blisko 270 dworców i ponad 300 połączeń obsługiwanych przez PKP Intercity (Express InterCity Premium, Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe).

Oczywiście opcja dostępna jest zarówno na urządzeniach mobilnych, jak również z poziomu przeglądarki internetowej (maps.google.pl).

Tak to wygląda na telefonie:

pkp-mapy-google-mobile1 pkp-mapy-google-mobile2 pkp-mapy-google-mobile3

A tak na komputerze:

pkp-mapy-google1 pkp-mapy-google2 pkp-mapy-google3

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona