Ważne

Meizu rozpoczyna współpracę z firmą Haier

Ostatnio nasze oczy coraz częściej zwrócone są w stronę Chin, ale nie dzieje się tak bez powodu. To właśnie tam powstają jedne z ciekawszych projektów interesujących i tanich jednocześnie smartfonów takich firm, jak Xiaomi czy Meizu. Obie radzą sobie coraz lepiej i nie zamierzają zwalniać tempa, co udowadniają z dnia na dzień. Najnowsze posunięcie Meizu również doskonale to pokazuje.

Firma Meizu ogłosiła dziś nawiązanie strategicznego partnerstwa z Haier. Haier możecie kojarzyć z tabletów HaierPad, które przez dłuższy czas były dostępne na polskim rynku (ostatnio, jeśli dobrze kojarzę, nie wprowadzono żadnej nowości tej firmy).

Okazuje się jednak, że nie do końca zasługi Haier w rynku mobilnym mogą być powodem rozpoczęcia współpracy. Choć szczegóły kontraktu nie zostały (póki co) ujawnione, można się spodziewać, że w grę wchodzi sprzęt będący wyposażeniem nowoczesnego, inteligentnego domu, z którym to Haier jest ściśle związany.

Haier jest firmą zajmującą się różnymi gałęziami elektronicznego rynku: od tabletów, telefonów przez telewizory po pralki i inny sprzęt gospodarstwa domowego. Bardziej jednak niż samym sprzętem, Meizu może być zaintersowane dystrybucją Haier, który to wysyła swój sprzęt również poza Chiny – do Europy, Azji i Ameryki. Tym bardziej jestem ciekawa co ciekawego wymyśliło Meizu.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona