Ważne

SineWave – muzyczna strzelanka od twórców DJ Hero

Mimo iż seria DJ Hero nigdy nie osiągnęła tak wielkiego sukcesu komercyjnego jak jej starsi, gitarowi kuzyni, to jednak udało jej się na stałe zapisać w historii konsolowych gier muzycznych. Jakiś czas temu dwoje spośród jej autorów postanowiło odłączyć się od reszty i spróbować sił w tworzeniu gier na urządzenia mobilne.

Efektem jest SineWave – prosta gra rytmiczna z elementami zręcznościowej strzelanki. Wcielamy się tu w rolę pilota małego, futurystycznego myśliwca, pędzącego przez świetlisty tunel do wtóru energetycznej, elektronicznej muzyki. Jak łatwo się domyślić to właśnie jej rytm dyktuje nam wszystkie manewry, takie jak unikanie przeszkód czy strzelanie do wrogich statków, co oznacza, że by osiągnąć dobry wynik w grze będziemy musieli wykazać się nie tylko zręcznością ale też odrobiną muzykalności. Fani nowoczesnej muzyki elektronicznej docenią zapewne fakt, że za dźwięki które usłyszymy podczas gry odpowiadają reprezentanci młodego pokolenia producentów, tacy jak SKisM, Zomboy czy holenderskie trio NOISIΛ. Aktualnie w grze znajdują się trzy utwory dostępne za darmo i czternaście możliwych do odblokowania za pomocą mikropłatności. Każda piosenka oferuje trzy różne poziomy trudności.

Gra SineWave dostępna jest do pobrania za darmo w sklepie z aplikacjami App Store. Wersja na tablety z systemem Android powinna pojawić się w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona