Ważne

Projekt Ara wystartuje jeszcze w tym roku, ale tylko w Portoryko

Zapewne obiła Wam się o uszy nazwa Projekt Ara. Jeśli nie, to odsyłam Was do wpisu Marcina, a sam w skrócie powiem, że jest to pomysł na stworzenie modułowego smartfona. Jeśli więc nie będziecie chcieli mieć aparatu w telefonie, to możecie go wyjąć i na to miejsce wsadzić coś innego, jak chociażby dodatkową baterię. Teraz Google, które jest odpowiedzialne za ten projekt, zapowiedziało pierwsze takie urządzenie.

Spiral 2 będzie smartfonem, który w podstawowej wersji będzie obsługiwać rozdzielczość ekranu 720p, procesory Marvell PXA1928 oraz NVIDIA Tegra K1, 5-megapikselowy aparat główny, WiFi, łączność 3G i oczywiście baterię, głośnik i złącze microUSB. Nie jest to bardzo mocna specyfikacja, ale idea jest taka, że będziemy mogli rozbudowywać to urządzenie według naszego uznania.

Smartfon ten nadal jest produktem w fazie beta i brakuje odpowiednio przystosowanego systemu do jego obsługi. Jego bateria również nie będzie mocną stroną, ponieważ ma być słabsza o nawet 30% niż porównywalne urządzenia. Warto jednak powiedzieć, że wspiera on już 11 działających modułów, a ta liczba ma się zwiększyć do nawet 30 jeszcze w tym roku. W planach jest także Spiral 3, który ma być dużo bardziej dopracowanym urządzeniem.

Na początku pojawi się tylko w Portoryko. Dla Google będzie to poligon doświadczalny, ponieważ jest to bardzo mały rynek i ściśle powiązany z USA. Jeszcze w tym roku mają zacząć się testy. Na międzynarodową premierę przyjdzie nam zapewne poczekać sporo dłużej i raczej nie spodziewałbym się jej w tym roku.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona