Ważne

MediaTek twierdzi, że rynek tabletów w 2015 roku będzie rósł

Chyba nikomu na Tabletowo nie trzeba przedstawiać MediaTeka. Ten producent procesorów nie jest już tylko ciekawostką z Tajwanu, ale stał się bardzo ważną firmą w tej branży. Jej układy obsługują już 64-bitową architekturę i łączność LTE, a najnowsze przecieki mówią o tym, że pracuje nad 10 i 12-rdzeniowymi procesorami. Teraz MediaTek postanowił zastanowić się nad rynkiem tabletów w 2015 roku.

Według tajwańskiej firmy w 2014 roku zostało sprzedanych około 175 milionów tabletów z Androidem. Na drugim miejscu uplasowało się Apple ze swoimi iPadami, które znalazły 70 milionów nabywców. Podium zamykają dachówki z Windowsem, które trafiły do 15 milionów klientów. Daje nam to razem około 260 milionów sprzedanych urządzeń w poprzednim roku.

MediaTek twierdzi, że w tym roku sprzedaż wzrośnie, ale nie będą to bardzo duże różnice. Mianowicie sprzedaż ma być lepsza o około 9%. Wzrost zainteresowania tabletami ma być napędzany przez gry, urządzenia edukacyjne oraz rozwiązania dla biznesu. Oczywiście głównym winowajcą małych wzrostów są duże phablety, które są często ciekawszym wyborem niż małe tablety.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona