Ważne

Krótko: Samsung zainteresowany kupnem BlackBerry (donosi Reuters)

Reuters przekazał informację, że Samsung jest zainteresowany zakupem firmy BlackBerry. Czyżby szykowała się rewolucja w urządzeniach południowokoreańskiego producenta?

Samsung Electronics Co Ltd podobno zaoferował kupno BlackBerry Ltd za równowartość 7,5 miliarda dolarów. Ponoć to nie pierwszy raz, kiedy firmy rozważają połączenie sił. Jestem bardzo ciekawy czy transakcja w końcu dojdzie do skutku… A jeśli tak, w jakim czasie się to stanie i jakie korzyści odniosą obie ze stron.

Nasuwa mi się w głowie tylko jedno pytanie, co da tak wielkiej firmie jak Samsung zakup BlackBerry? Może producent z Korei Południowej ma zamiar wprowadzić do swojej oferty urządzenia z fizyczną klawiaturą QWERTY, jak to ma miejsce w większości urządzeń od BlackBerry? Tylko czy w dobie wszechobecnych ekranów dotykowych jest jeszcze miejsce na takie urządzenia? Szczerze mówiąc nie wiem co o tym myśleć…

Aktualizacja

BlackBerry oficjalnie podało, iż aktualnie nie trwają żadne rozmowy, które mogłyby spowodować, że Samsung przejmie ich firmę. Powyższe informacje są więc całkiem nieprawdziwe.

Dzięki Arek za info.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona