Krótko: Samsung zainteresowany kupnem BlackBerry (donosi Reuters)

Reuters przekazał informację, że Samsung jest zainteresowany zakupem firmy BlackBerry. Czyżby szykowała się rewolucja w urządzeniach południowokoreańskiego producenta?

Samsung Electronics Co Ltd podobno zaoferował kupno BlackBerry Ltd za równowartość 7,5 miliarda dolarów. Ponoć to nie pierwszy raz, kiedy firmy rozważają połączenie sił. Jestem bardzo ciekawy czy transakcja w końcu dojdzie do skutku… A jeśli tak, w jakim czasie się to stanie i jakie korzyści odniosą obie ze stron.

Nasuwa mi się w głowie tylko jedno pytanie, co da tak wielkiej firmie jak Samsung zakup BlackBerry? Może producent z Korei Południowej ma zamiar wprowadzić do swojej oferty urządzenia z fizyczną klawiaturą QWERTY, jak to ma miejsce w większości urządzeń od BlackBerry? Tylko czy w dobie wszechobecnych ekranów dotykowych jest jeszcze miejsce na takie urządzenia? Szczerze mówiąc nie wiem co o tym myśleć…

Aktualizacja

BlackBerry oficjalnie podało, iż aktualnie nie trwają żadne rozmowy, które mogłyby spowodować, że Samsung przejmie ich firmę. Powyższe informacje są więc całkiem nieprawdziwe.

Dzięki Arek za info.

Komentarze

 • Red

  “Nasuwa mi się w głowie tylko jedno pytanie, co da tak wielkiej firmie jak Samsung zakup BlackBerry?” Odpowiadam więc, bo Blackberry ma dostęp do takich patentów o których Samsung może sobie pomarzyć. To one stanowią największą wartość BB.

  • Trudno się z tym nie zgodzić. A to z kolei nasuwa na myśl kolejne pytanie – co ciekawego ma w planach (a właściwie jakie urządzenia), że potrzebuje patentów BB. Zapowiadają się ciekawe kolejne lata na rynku mobilnym.

   Tylko kolejne pytanie, które trzeba poddać w wątpliwość, czy Samsung zamierzałby rozwijać pod swoimi skrzydłami serię biznesowych telefonów z QWERTY? Jest masa zwolenników tych rozwiązań.

   Jest całe mnóstwo pytań bez odpowiedzi. Ale sama sytuacja bardzo ciekawa.

  • Jacek.P

   Tylko to Samsung w przeciwieństwie do BB jest jedną z największych j najbardziej liczących się firm na rynku Mo bilnym.

 • P

  Gra nie warta świeczki.

 • Tyran1918

  Nie wiem kiedy nastąpiła zmiana logo, ale ja zauważyłem to dzisiaj. Fajne motto

  • Od kilkudziesięciu (mniej więcej) godzin czekałam aż ktoś to zauważy ;) Tak, zmieniliśmy slogan z “…o tabletach to i owo” na bardziej adekwatny do obecnie poruszanej tematyki. Tym samym, mam nadzieję, zamknęłam usta malkontentom, którzy wieścili rebranding tabletowo czy też zamknięcie portalu (?).

   Dzięki za miłe słowo :)

   • Tyran1918

    Tak, więc zamknęłaś i moje usta :)

   • Tomasz Lenartowski

    Ok, ok. I tak są inne rzeczy do hejcenia ;P

   • uru28

    That’s it? Widziałem że favicon się zmienił i “…mobilne”, ale czekałem cierpliwie z komentarzem na resztę…Nigdy mi te kwestie nie przeszkadzały w tabletowo, ale po namyśle brak komentarza to fopa, bo to jak nie zwrócić uwagi kobiecie “…O! zmieniłaś kolor włosów z brązu na matowy brąz..” ;) Chyba że masz jeszcze w zanadrzu jakieś “trzęsienie ziemi”?
    Oczywiście nie bierz tych “uszczypliwości” do siebie.Sam nie wiem co jeszcze by można wykombinować z czymś co jest tak dobre, by było jeszcze lepsze…

    • Można ;) I cały czas nad tym pracuję.

     Co do zmian, tak, favicon też uległ zmianie, ale to tak kosmetyczne, że myślałam, że się nie będzie rzucało w oczy. A tu proszę… :)

 • już poszło dementi od BB :) plus heheszki od ich CEO
  https://twitter.com/BlackBerryCEO/status/555479693315420160

 • Może Samsunga w systemie Blackberry upatruje alternatywy dla Androida?

  Dziwna byłaby to decyzja, ale stać ich ;)

 • Powodem zainteresowania Samsunga jest oczywiście… bezpieczeństwo i usługi/patenty z tym związane. Android nigdy nie zrobi kariery w rozwiązaniach biznesowych.

  • Tyran1918

   Mogli rozwijać swój alternatywny OS, a nie stawiać w 100% na Androida. Teraz jak im sprzedaż leci, bo chińskie produkty są tańsze i równie dobre, to szukają alternatywy w WP i Tizenie. Tak duży producent jak Samsung powinien mieć jakieś alternatywy, a widać podążają drogą Nokii, która przespała swoją szansę. Na tym wszystkim najlepiej wychodzi Apple i powinno BlackBerry, tylko pokazało swój system w momencie mocnej pozycji Androida i iOS, przy jednoczesnym braku funduszy na agresywne promowanie swojego świetnego systemu jakim jest BB 10.

   • Tizen to właściwie ich system :)

    • Tyran1918

     System, który praktycznie stoi w miejscu. W takim tempie jego rozwijania jak obecnie, to nie ma szans być systemem na smartfony. Może, że Samsung uderzy bezpośrednio w sektor biznesu, bo tam nie potrzeba wielu aplikacji, lecz liczy się bezpieczeństwo.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona