Ważne

Fake Dice zapowiada Dicetiny na iOS i Android

Cyfrowe gry planszowe to jeden z tych gatunków, które znacznie zyskują kiedy gra się w nie na urządzeniu wyposażonym w ekran dotykowy. Nie da się bowiem ukryć, że leżący na stole (bądź przekazywany z rąk do rąk) tablet pełniący rolę elektronicznej planszy daje lepszy efekt, niż ekran laptopa w połączeniu z myszą i klawiaturą.

Nie dziwi więc fakt, iż w sklepach z aplikacjami na urządzenia mobilne pojawia się coraz więcej produkcji tego typu. Studio Fake Dice wierzy jednak w to, że ich debiutanckie dzieło będzie potrafiło wyróżnić się na tle coraz liczniejszej konkurencji. Okazuje się bowiem, że mimo iż trzon Dicetiny stanowić będą mechanizmy typowe dla planszówek, to jednak w grze znajdziemy również elementy prostego RPG i kolekcjonerskiej karcianki. Jak łatwo się domyślić te pierwsze polegać będą na tworzeniu i rozwijaniu postaci. Mocna talia kart (którą będziemy mogli zbudować samodzielnie, z nagród za wygrane partie) okaże się natomiast pomocna podczas starć z przeciwnikami. Wszystko to osadzono zaś w świecie stanowiącym pastisz stylistyki fantasy, oraz okraszono sympatyczną, ręcznie rysowaną grafiką wyraźnie podkreślającą humorystyczny klimat gry.

Co ciekawe, studio Fake Dice rozpoczęło niedawno zbiórkę funduszy na platformie Kickstarter, jednak cała akcja zakończyła się po dwóch dniach (w trakcie których udało im się zebrać niemal całą wymaganą kwotę), gdy twórcy dostali propozycję sfinansowania projektu przez zewnętrznego inwestora. Jeśli dalsze prace pójdą zgodnie z planem gra powinna pojawić się w sklepach z aplikacjami latem tego roku.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona