Ważne

Wizard Golf RPG – nietypowa zręcznościówka na iPada

W marcu zeszłego roku Chris Zukowski ze studia Floor 27 Industries opublikował na swoim kanale w serwisie Youtube nagranie wyjaśniające, jak wiele wspólnego mają ze sobą golf i gry RPG, a przy okazji zapowiadające nową grę – Wizard Golf RPG. Teraz tytuł ten pojawił się wreszcie w App Store.

Jak łatwo się domyślić, wspomniana produkcja nie jest typowym symulatorem golfa, ani tym bardziej typowym RPG. Gracz wciela się tu w postać zakapturzonego maga, którego zadaniem jest jak najszybsze dostanie się do drabiny prowadzącej na następny poziom (a jeśli przy okazji uda mu się ubić kilka potworów i zebrać jakieś skarby, to też nie zaszkodzi). Sęk w tym, że jedynym znanym naszemu bohaterowi sposobem poruszania się jest zaklęcie zamieniające go w rozpędzoną kulę, odbijającą się od ścian i niszczącą obiekty znajdujące się na jej drodze. Jak łatwo się domyślić, nie jest to najbardziej wygodny środek transportu, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, iż naszemu podopiecznemu zależy na tym, by pokonać każdy poziom korzystając z jak najmniejszej liczby „strzałów”. Z czasem dochodzą do tego jeszcze specjalne różdżki, modyfikujące działanie wspomnianego zaklęcia, dzięki czemu możemy np. zamrażać dotkniętych przeciwników lub wysadzać ściany. Wszystko to okraszono zaś sympatyczną oprawą graficzną w stylu retro.

Gra Wizard Golf RPG dostępna jest do pobrania za darmo (mikropłatności) w internetowym sklepie z aplikacjami App Store. Wersja na tablety z systemem Android powinna pojawić się w Google Play niebawem.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona