Ważne

Samsung stworzył specjalnego smartfona dla Iron Mana, przeźroczystego!

Na pewno nieraz zastanawialiście się jakie będą smartfony przyszłości. Czy w ogóle nadal będziemy ich używać, a może zostaną wyparte przez jakieś inne urządzenia? Na te pytania odpowiedzi nie znam, ale jednym z pomysłów są przeźroczyste ekrany, które mogliśmy zobaczyć już w kilku prototypach, jak chociażby na targach Expo 2014. Teraz takie urządzenie stworzone przez Samsunga pojawi się w filmach Marvela, ale zanim wyciągniecie portfele muszę Was ostrzec. Nie kupicie go.

Na pewno wielu fanów tabletów ogląda również filmy Marvela, ze sztandarową serią Avengers na czele. Jak wiecie nowa część przygód superbohaterów zbliża się wielkimi krokami i będą oni tam mierzyć się z Ultronem. Zapewne nie będzie to łatwa potyczka, więc Samsung postanowił wesprzeć bohaterów swoimi gadżetami, jak Note Edge, Gear S czy słuchawki Bluetooth. Jednak taka postać jak Tony Stark nie może korzystać ze zwykłego smartfona, nawet jeśli jest nim wygięty Edge. Dlatego dla niego powstał zupełnie nowy produkt koreańskiej firmy.

Jest nim przeźroczysty smartfon Samsunga, który widzicie powyżej. Będzie z niego korzystać Iron Man w najnowszych Avengersach, ale oczywiście jest to tylko gadżet, który powstał na potrzeby filmu. Dlatego na razie nie można go zakupić, ponieważ nie jest to działające urządzenie.

Zastanawiające jest jednak to, czy takie smartfony miałyby w ogóle sens. Nie jest to przecież tylko science fiction, ponieważ takie prototypy już powstały, co podlinkowałem Wam na początku tekstu. Chciałbym Was spytać, czy Waszym zdaniem producenci powinni zacząć rozwijać takie technologie?

Komentarze

 • Marta

  pewnie , ze to ma sens! wygadają rewelacyjnie, a poza tym, kto by nie chciał poczuć się jak bohater Marvela

  • Bartoosh21

   No tak.. Pytanie.. Gdzie bateria? Jak z trwałością? Jak z reklamacjami po pęknięciu? :) ja wiem ze kiedyś ludzie nie sądzili ze da się robić mini komputery i cienkie telewizory ale to już trochę inna liga..

   • Egzo

    Od dawna były możliwe szklane przeźroczyste ekrany plazmowe, niestety jak widać po umieszczeniu wszystkich podzespołów w tej małej czarnej ramce pod szkłem brakuje miejsca na odpowiednią baterie no i wypadałoby dodać że ekrany plazmowe pobierają sporą ilość energii …

 • exteec

  Wielkie słowa na fakt pomalowania płytki szklanej.

 • dafuq

  Czy ma czygie?

 • Ja mam taką myśl, że do momentu, aż pewne podzespoły nie będą mikroskopijnych wielkości (np procesor, o ile to w ogóle możliwe) i nie wymyślą naprawdę rewolucyjnego źródła zasilania i magazynowania tej energii, to możemy tylko pomarzyć o takich konceptach. Wytrzymałość na zarysowania, pęknięcia to drugorzędny problem, chociaż nadal istotny. Mam takie nieodparte wrażenie, że świat w technologii dotarł do granicy możliwości, można tylko ulepszać to co mamy, ale dalszy postęp jest jak najbardziej prawdopodobnie możliwy. Jednakże potrzebne jest epokowe odkrycie, przełom. Po przekroczeniu tej granicy, zaobserwujemy ponownie bardzo duży skok technologii, tak jak można było obserwować ten skok w XX wieku w porównaniu do wieków ubiegłych. Chyba że czeka nas kolejna wielowiekowa posucha, gdzie powiedzmy za 1000 lat, na nasze czasy będą patrzeć jak na trochę lepiej rozwinięte średniowiecze :) Pytanie więc: Kiedy? czeka nas ten przełom, postęp, odkrycie …

 • matik

  ekrany takie jus sa kwestia elektroniki bardzo maqlej ale wytrzymalej baterii raczej odlegla przyslosc jezeli wogoe cos takiego powstanie kiedykolwiek, bardziej idzie sie teraz zeby bylo gietkie niz przezroczytste

 • NobbyNobbs
 • Mariusz Jarosz

  Phi….. weżcie se wyjmnijcie z matrycy podświetlenie i bedzi eto samo ;) wiem
  bo se tak kiedys zrobiłem z lcd od laptopa. Tam jest taka szybka własnie jak na takim filmiku :D

 • Ainaruth

  Jak tylko spopularyzuje się takie rozwiązanie, nagle wzrośnie zapotrzebowanie na wszelkie gadżety z funkcją Find My Phone. Niejedną osobę musiała ratować, nawet kiedy jej smartfon nie był niewidzialny;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona