Ważne

Space Marshals – taktyczna strzelanka w klimatach kosmicznego westernu

Osoby lubiące oglądać na jednym ekranie kowbojskie kapelusze i statki kosmiczne raczej nigdy nie mogły narzekać na nadmiar gier osadzonych w konwencji Space Westernu. Wiele wskazuje jednak na to, że ten dość niszowy gatunek powraca ostatnio do łask, o czym świadczy chociażby coraz większa liczba tytułów wykorzystujących tą nietypową stylistykę.

Space Marshals to kolejna, po Oddworld: Stranger’s Wrath i Tales from the Borderlands, tabletowa produkcja łącząca w sobie elementy Science Fiction i Westernu. Fabuła gry pozwala nam wcielić się w byłego stróża prawa, mającego za zadanie złapać i doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości przestępców, którym udało się przejąć kontrolę nad statkiem pełniącym rolę kosmicznego więzienia. Mimo iż gra na pierwszy rzut oka przypomina typową zręcznościową strzelankę, w której liczy się refleks i siła ognia, to jednak po bliższym poznaniu okazuje się, że twórcy postanowili jednak zmusić graczy do wysilenia nieco ich szarych komórek. Poszczególne misje wymagają więc między innymi umiejętnego wykorzystania elementów otoczenia i dostępnych narzędzi. I chociaż przymiotnik „taktyczna” został tu użyty trochę na wyrost, to jednak nie da się ukryć, że nowa produkcja studia Pixelbite oferuje coś więcej niż „wpadnij w tłum i naciskaj spust aż zostaniesz sam na planszy”.

Gra Space Marshals dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 4,49 euro. Warto zaznaczyć jednak, że jak na razie w grze dostępny jest tylko pierwszy rozdział kampanii fabularnej. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że za następne nie będzie już trzeba płacić ani grosza.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona