Ważne

Pierwszy 64-bitowy SoC od Allwinner: A64 z czterema rdzeniami Cortex-A53 i wsparciem dla Androida Lollipop

Tablety ze średniej i dolnej półki cenowej zostały ostatnio zdominowane przez procesory Intela. Nie można jednak zapominać, że cały czas chrapkę na duży udział w tym segmencie rynku mają pozostali dostawcy tego typu komponentów, w tym Allwinner. Firma zaprezentowała dziś swój pierwszy 64-bitowy SoC (system-on-chip) dla tabletów – Allwinner A64.

Na chwilę obecną wiadomo, że jednostka ta będzie się składała z czterech rdzeni opartych o Cortex-A53. O ile jednak CPU jest znane, tak na temat GPU nie poznaliśmy żadnych informacji. Równie prawdopodobne jest użycie Mali-400 od ARM, jak i PowerVR od Imagination – oba te GPU wykorzystywane były już przez Allwinnera.

Allwinner A64 będzie oferował wsparcie dla H.264 i H.265 w rozdzielczości 4K, wsparcie dla HDMI 4K, różnych typów pamięci DDR, eMMC 5.0, technologii Allwinner SmartColor oraz systemu operacyjnego Android 5.0 Lollipop.

Szczegółowe informacje dotyczące Allwinner A64 (jak chociażby częstotliwość taktowania czy właśnie GPU) mają zostać ujawnione w późniejszym terminie.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona