Ważne

Square Enix prezentuje pierwsze screeny z gry Mevius Final Fantasy

Posiadacze tabletów raczej nie mogą narzekać na zbyt małą ilość gier z serii Final Fantasy. W sklepach z aplikacjami dostępne są obecnie niemal wszystkie „klasyczne” części oraz kilka spin-offów. Jakby tego było mało kilka miesięcy temu firma Square Enix zapowiedziała trzy kolejne produkcje z Final Fantasy w tytule.

Wszystko to najwyraźniej jednak nadal zbyt mało by zaspokoić głód fanów gier typu jRPG, dlatego też tuż przed świętami w sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące Mevius Final Fantasy – kolejnej reprezentantki serii, która powinna pojawić się w sklepach App Store i Google Play w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Dość szybko okazało się też, że nowy tytuł, w odróżnieniu od zapowiedzianych nieco wcześniej Final Fantasy Legends: The Space-Time Crystal i Final Fantasy: Brave Exvius, nie będzie zaledwie tabletowym spin-offem, lecz pełnoprawnym reprezentantem głównego nurtu serii. Za scenariusz i produkcję gry odpowiadać zaś będzie duet Yoshinori Kitase i Kazushige Nojima, który dał światu między innymi Final Fantasy VII i VIII oraz serię Kingdom Hearts.

Dziś firma Square Enix zdecydowała się opublikować pierwsze screeny i grafiki koncepcyjne z gry. Całość uzupełniono zaś krótką, lakoniczną notatką, głoszącą iż Mevius Final Fantasy zaoferuje graczom jakość jakiej nie oferowało jeszcze żadne inne RPG na urządzenia mobilne, rozpoczynając tym samym nową erę w historii gier komputerowych. Osoby chcące samodzielnie przekonać się o prawdziwości tych górnolotnych stwierdzeń będą jednak musiały niestety jeszcze trochę poczekać. Dokładna data premiery gry nie jest jeszcze znana, jednak wiadomo już, że podobnie jak większość produkcji spod znaku Square Enix tytuł ten początkowo będzie dostępny wyłącznie w Japonii.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona