Ważne

Stoic zapowiada The Banner Saga 2

Taktyczne RPG The Banner Saga było bez wątpienia jedną z najciekawszych produkcji które pojawiły się w minionym roku w App Store i Google Play. Już niedługo fani gry będą mieli okazję poznać dalsze losy jej bohaterów.

Druga część będzie stanowiła bezpośrednią kontynuację poprzedniczki. Nie od dziś wiadomo zresztą, że twórcy gry już w trakcie prac nad „jedynką” mieli w głowach wizję serii, której kolejne odsłony tworzyłyby spójną i sensowną całość. Niestety, fakt ten oznacza również, że kontynuacja najprawdopodobniej nie przyniesie ze sobą zauważalnej ewolucji w mechanice rozgrywki. Zmianom nie ulegnie również (na szczęście) charakterystyczna oprawa graficzna, mocno inspirowana starymi animacjami Disneya, która od samego początku stanowiła znak rozpoznawczy serii. Mówiąc krótko: osoby, którym przypadła do gustu pierwsza część gry już niedługo otrzymają kolejną porcję rozrywki w tym samym stylu.

Dokładna data premiery The Banner Saga 2 nie jest jeszcze niestety znana. Warto jednak dodać, że twórcy gry przyznali niedawno, że wydane niedawno tabletowe wcielenie „jedynki” okazała się być lepsza od pecetowego oryginału. Może się więc okazać, że tym razem obie wersje ukażą się jednocześnie, a nie w kilkumiesięcznych odstępach, jak miało to miejsce w przypadku części pierwszej.

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona