Ważne

ViewSonic V55 będzie pierwszym phabletem ze skanerem tęczówki oka?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest bezpieczeństwo naszych danych. Można dbać o nie na wiele sposobów, a w przypadku telefonów jednym z nich jest czytnik linii papilarnych. Nie jest jednak to 100-procentowa metoda, a lepszym rozwiązaniem może być skaner tęczówki oka i wszystko wskazuje na to, że firma ViewSonic już niedługo zaprezentuje phablet wyposażony w tę funkcję.

ViewSonic V55 ma być pierwszym phabletem wyposażony w skaner tęczówki oka. Na powyższym filmie możecie zobaczyć, jak będzie się to sprawdzać w praktyce. Zabezpieczyć będzie można całą zawartość telefonu lub tylko niektóre foldery tak, żeby osoby niepożądane nie zobaczyły chociażby naszych zdjęć. W tym modelu skaner ma zostać ukryty na przednim panelu i trzeba będzie go odsłonić jeśli będziemy chcieli odblokować nasze urządzenie. Zastanawiające jest czy taki skaner przypadłby użytkownikom do gustu, ponieważ z jednej strony to mocne zabezpieczenie ich danych, ale z drugiej jest szansa, że producent będzie miał dostęp do wzoru naszej tęczówki oka. Wydaje się to trochę abstrakcyjne, ale przy informacjach dotyczących NSA czy wyciekach danych z różnych firm ludzie raczej nie będą chcieli dzielić się takimi danymi.

Jeśli spodobał Wam się ten telefon, spójrzcie na jego parametry techniczne, które raczej nie są powalające. Dzięki temu jednak cena w momencie premiery, która ma mieć miejsce na początku tego roku, powinna być atrakcyjna. Smartfon ten zostanie wyposażony w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 4-rdzeniowego Snapdragona 410 o taktowaniu 1,4 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Znajdziemy w nim również 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej, łączność 4G LTE oraz 13-megapikselowy aparat, który będzie współpracować z licznymi obiektywami widocznymi na zdjęciu.

Na razie nie wiadomo nic więcej o tym urządzeniu, ale zapowiada się bardzo ciekawie. Co myślicie o takich zabezpieczeniach?

Komentarze

 • Anonim

  Z takimi podzespołami cena będzie oscylować pewnie w granicy 700-1200 PLN, co może być ciekawym kąskiem :)

 • Ja(ten prawdziwy)

  Mi3?

  • Maciej Szkudlarek

   Też mi się kojarzy z Mi3 na trzecim zdjęciu

 • Mateusz Galak

  Ta firma chce pokazać że odblokowane własnego telefonu może być jeszcze dłuższe niż u konkurencji XD To nie jest przecież czarno szare wynajdywanie miejsc zaokrąglenia kresek jak w liniach papilarnych, tylko dopasowywanie własnych oczu do tych ze zdjęcia ;__; Na zdj. masz pomniejszone źrenice, a teraz Ci się powiększyły? Spokojnie, z dodatkowymi kilkoma minutami oczekiwania nasz zawalisty smartphone nawet z takim problemem nie będzie miał sb równych, w końcu będzie to jedyny taki system blokady na rynku XD

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona