Kolejne urządzenia Samsunga (po S5) doczekają się Lollipopa już w styczniu?

Najszybszą firmą, która wypuściła aktualizację dla swojego flagowca, w przypadku tabletów była NVIDIA (Shield Tablet), w przypadku smartfonów – LG (G3). Ale Samsung również nie próżnuje. Kilka tygodni temu na pierwszy (testowy?) rzut udostępnił Androida 5.0 Lollipop dla użytkowników Galaxy S5 z Polski. Kiedy doczekamy się najnowszej wersji systemu dla pozostałych urządzeń koreańskiego producenta?

Wiele wskazuje na to, że proces aktualizacji do Lollipopa dla kilku innych produktów może rozpocząć się już w styczniu. Tak przynajmniej wynika z informacji, jakie otrzymali pracownicy jednego z amerykańskich sklepów z elektroniką.

Na portalu Reddit jeden z pracowników ów sklepu zamieścił wiadomość odnośnie aktualizacji Samsungowych urządzeń do Androida 5.0 wraz ze screenem mejla, o którym wspomniałam wyżej. Jak napisał, w wiadomości od przełożonych wynika, że na pierwszy rzut ma pójść Galaxy S5, a zaraz później – Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge. W późniejszej kolejności aktualizację ma otrzymać Galaxy S4 i Galaxy Note 3, co pokrywa się z wcześniejszymi informacjami.

Nie traktujcie jednak tej wiadomości jako pewnik. Wiadomość mejlowa do pracowników sklepów może być wyłącznie prośbą o przygotowanie się (i urządzeń) do nadchodzącej aktualizacji, która – podobno (słowo klucz) – ma rozpocząć się w styczniu. Nie są to jednak oficjalne informacje pochodzące lub chociażby potwierdzone przez Samsunga.

Niestety, o ile ciągle pojawiają się spekulacje odnośnie dat aktualizacji flagowych smartfonów i tabletofonów Samsunga, tak wciąż czekamy na jakiekolwiek dane odnośnie Lollipopa na tabletach. Spodziewam się, że powinny go otrzymać na pewno zeszłoroczne nowości, tj. seria Galaxy Tab S i Galaxy Tab Pro.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona