Ważne

Kolejne urządzenia Samsunga (po S5) doczekają się Lollipopa już w styczniu?

Najszybszą firmą, która wypuściła aktualizację dla swojego flagowca, w przypadku tabletów była NVIDIA (Shield Tablet), w przypadku smartfonów – LG (G3). Ale Samsung również nie próżnuje. Kilka tygodni temu na pierwszy (testowy?) rzut udostępnił Androida 5.0 Lollipop dla użytkowników Galaxy S5 z Polski. Kiedy doczekamy się najnowszej wersji systemu dla pozostałych urządzeń koreańskiego producenta?

Wiele wskazuje na to, że proces aktualizacji do Lollipopa dla kilku innych produktów może rozpocząć się już w styczniu. Tak przynajmniej wynika z informacji, jakie otrzymali pracownicy jednego z amerykańskich sklepów z elektroniką.

Na portalu Reddit jeden z pracowników ów sklepu zamieścił wiadomość odnośnie aktualizacji Samsungowych urządzeń do Androida 5.0 wraz ze screenem mejla, o którym wspomniałam wyżej. Jak napisał, w wiadomości od przełożonych wynika, że na pierwszy rzut ma pójść Galaxy S5, a zaraz później – Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge. W późniejszej kolejności aktualizację ma otrzymać Galaxy S4 i Galaxy Note 3, co pokrywa się z wcześniejszymi informacjami.

Nie traktujcie jednak tej wiadomości jako pewnik. Wiadomość mejlowa do pracowników sklepów może być wyłącznie prośbą o przygotowanie się (i urządzeń) do nadchodzącej aktualizacji, która – podobno (słowo klucz) – ma rozpocząć się w styczniu. Nie są to jednak oficjalne informacje pochodzące lub chociażby potwierdzone przez Samsunga.

Niestety, o ile ciągle pojawiają się spekulacje odnośnie dat aktualizacji flagowych smartfonów i tabletofonów Samsunga, tak wciąż czekamy na jakiekolwiek dane odnośnie Lollipopa na tabletach. Spodziewam się, że powinny go otrzymać na pewno zeszłoroczne nowości, tj. seria Galaxy Tab S i Galaxy Tab Pro.

Komentarze

 • DiamondBack

  Boję się tych debilnych aktualizacji od gugla. Aktualizacja z 3.x na 4.0 przyniosła tylko wykastrowany z ładnego wyglądu system. 4.4 wprowadziła blokady kart SD. Ciekawe co tym razem spartolą.

 • nylu

  Mam 5.0.1 na nexus 7 2013 i jesli by byla taka mozliwosc wrocilbym do 4.4.4 ,teraz wszystko chodzi wolniej ,motog lte tez ma dostac 5.0.1 ale nie zaktulalizuje bo 4.4.4 jest jak dla mnie lepszy a napewno szybszy.. Jak nexux 7 2013 chodzi wolneij to moto g napewno tez b

  o mam slabszy procesor i mniej ram a wlasnie ram zauwazylem ze teraz duzo wiecej potrzebuje ram i mysle ze na 5.0.1 giga ram to malo .Zrobilem sobie prezent i kupilem Lumia735 z wp8.1 i to jest to czego oczekuje uzytkownik od smarfona .Kto uzywal wp8.1 to wie o czym pisze

  • Ludwik Janowski

   Tak, wiem. System tak ograniczony, że aż boli.

 • Aen21

  W przypadku smatfonów pierwsza była Motorola a nie LG. Taka mała uwaga

  • Adam

   Ale Motorola udostępniła aktualizację w USA.

  • Racja, ale wyłącznie dla Pure Edition.

  • Gosc

   @Aen21 nie ma co oczekiwać rzetelności w informacjach skoro z portalu o tabletach stali się portalem o telefonach, tabletach, grach i aplikacjach. Autorka sama przyznała, że pierwsza była Motorola a wpisu nie zmieniła bo się nie liczy.

 • karlos

  a wyjdzie dla tab 3 7.0 ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona