Samsung wkrótce zaprezentuje Galaxy Tab 5 10.1 i Galaxy Tab 4 Lite?

Samsung znany jest z tego, że co roku wypuszcza na rynek tablety, w których można się najnormalniej w świecie pogubić ze względu na ich ilość. I wiele wskazuje na to, że w nadchodzącym roku nic się w tym temacie nie zmieni. Wiemy już bowiem, że wkrótce ma zostać zaprezentowany Galaxy Note 8.4, a do niego ma dołączyć seria Galaxy Tab 5 i najtańszy przedstawiciel tabletów koreańskiego koncernu, Galaxy Tab 4 Lite.

Nie wiadomo czy od razu zobaczymy całą serię Galaxy Tab 5 (7, 8 i 10,1″), jak to miało miejsce dotychczas, ale prezentacja Galaxy Tab 5 10.1 graniczy z pewnością. Urządzenie o nazwie kodowej SM-T555 przeciekło do sieci jako sprzęt wyposażony w czterordzeniową jednostkę Qualcomm Snapdragon 410 (64 bit), Androida 5.0 Lollipop i 10,1-calowy wyświetlacz o nieznanej rozdzielczości. Ma kosztować ok. 354 dolary.

Samsung Galaxy Tab 4 Lite (o oznaczeniu kodowym SM-T116) z kolei ma kosztować ok. 99 dolarów, a na jego pokładzie ma się znaleźć 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości nie wyższej niż 1280 x 800 pikseli (może się okazać, że będzie to nawet 1024 x 600), czterordzeniowy procesor Speadtrum sc8830 1,2GHz, 1GB RAM i Android 4.4.4 KitKat.

Więcej na temat nadchodzących tabletów Samsunga powinniśmy się dowiedzieć na targach CES 2015 lub MWC 2015 (na początku stycznia lub marca).

Komentarze

 • rag

  I komu to ma służyć jeżeli do wszystkiego wciąż sprawdza się poczciwy Tab 2 10.1 (przynajmniej w moim wypadku). Faktem jest że rootowany, kręcony plus wgrany Custom Rom itp ale sprawdza się dobrze i w dodatku nie ma w nim Knoxa. Samsung dziwi się że ma niższe wyniki finansowe ale jak ma być jeżeli kolejne edycje sprzętu ze średniej półki nie różnią się prawie niczym?

  • Tidus32

   Zgadzam się te tablety praktycznie niczym się nie różnią. Sam ma tab 2 7.0 i po co mi niby tab 3 czy tab 4? A w gry nie gram.

 • emarian

  pierdu, pierdu……
  TAb S z AMOLEDEM jest beskonkurencyjny, nic nie podskoczy !!!
  reszta to wyroby tabletopodobne

  • Karolina S.

   Zgadzam się. Sama pisze ten komentarz z taba s.

 • Max kolanko

  Mam tab na Mediateka i działa szybciej niż i3 z 8gb ram

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona