Ważne

Apple umożliwia zwrócenie w ciągu 14 dni zakupionych w iTunes treści

Zapewne niektórzy z Was kupili kiedyś coś, co niekoniecznie spełniało Wasze oczekiwania. Firma Apple chcąc ułatwić zakupy właśnie takim klientom wprowadziła możliwość zwrócenia zakupionych utworów w ciągu aż 14 dni od dokonania płatności. Z możliwości tej może skorzystać każdy użytkownik iTunes, bez podawania jakiejkolwiek przyczyny.

Aby anulować zamówienie, należy za pomocą formularza zgłaszania problemu poinformować o chęci rezygnacji z zakupu. Zwrot pieniędzy wykonany zostanie nie później, niż 14 dni od dnia wysłania prośby o anulowaniu. Środki powrócą na nasze konto lub kartę (w zależności od pierwotnie wybranej opcji płatności) w całości bez pobierania jakichkolwiek opłat.

Żeby nie było za łatwo są pewne wyjątki, kiedy nie możemy skorzystać ze zwrotu treści z iTunes. Zwrot nie będzie mógł być zrealizowany w wypadku, gdy skorzystamy z płatności przy pomocy iTunes Gifts. Kolejnym ograniczeniem jest brak możliwości anulowania zamówienia dotyczącego treści cyfrowych, które zostały dostarczone na prośbę użytkownika i po wyrażeniu przez niego zgody.

Szczerze mówiąc myślę, że to dość odważny pomysł Apple, bo znając życie nie będzie trzeba długo czekać na nadużycia możliwości zwrotu. Dla zainteresowanych cały dokument dotyczący prawa do anulowania znajdziecie tutaj.

Komentarze

  • Zwracałem już wcześniej kilkukrotnie aplikacje, które po zakupie nie spełniły moich oczekiwań. Co prawda nie czekałem 14 dni ale na drugi dzień po zakupie. Nigdy nie robili problemów i zwrot środków był kilka dni po zwrocie.

  • Adam

    Przecież to wynika ze zmian prawa i jest też w innych sklepach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona