Ważne

Wybuch kontrolowany? Kolejne urządzenie eksplodowało, tym razem od LG

Co jakiś czas w sieci pojawiają się informacje o urządzeniach, które eksplodują. Znana jest sytuacja wybuchającego sprzętu Samsunga oraz Apple. Zazwyczaj po zbadaniu sprawy przez “ekspertów” wychodzi na jaw, że winowajcami są nieoryginalne akcesoria, takie jak bateria, czy ładowarka lub bezmyślność użytkowników. Tym razem takiemu uszkodzeniu uległ sprzęt LG, który ponoć był użytkowany zgodnie z zaleceniami producenta.

Phablet LG G3 to urządzenie, które zadebiutowało w drugim kwartale bieżącego roku. Z przystępną ceną stało się bardzo popularne wśród osób poszukujących sprzętu z czterordzeniowym układem, dwoma gigabajtami pamięci operacyjnej, czy też z ponad 5-calowym ekranem (tutaj 5,5-cala). Nie dziwi fakt, że specjaliści szacują, iż  już niebawem jego sprzedaż dobije do dziesięciu milionów sztuk. Dziś w sieci pojawiły się informacje, które mogą przyczynić się do spadku popularności LG G3.

Na reddit opublikowano bardzo ciekawy tekst, opowiadający o wybuchu LG G3 należącego do młodszej siostry autora. Urządzenie w momencie eksplozji było ładowane, ale co ważne, czynność ta odbywała się za pośrednictwem oryginalnej ładowarki, ogniwo również było wyprodukowane przez LG.

Do zdarzenia doszło nagle, gdy moja siostra spała w swoim pokoju. Na początku w popłochu przygotowań przedświątecznych zbagatelizowaliśmy informację, że jej telefon zaczął się palić, ale, gdy ujrzeliśmy dym wydobywający się z jej pokoju, od razu pobiegliśmy tam z gaśnicą. (…)To wydarzyło się dosłownie tuż obok jej głowy…

Poszkodowani zaznaczają, iż urządzenie było ładowane w normalnych warunkach, nie było przykryte poduszką czy kołdrą, a do tej czynności wykorzystano akcesoria dodane przez producenta. W wyniku zdarzenia zapalił się materac, na którym leżał phablet. Gdyby nie czujność dziewczyny, wydarzenie mogło się zakończyć o wiele gorzej.

lg wybuch

W tekście poinformowano, że T-Mobile ma zamiar przeprowadzić postępowanie wyjaśniające. O jego wyniku na pewno poinformujemy na naszym portalu. Jak myślicie, czy w trakcie czynności wykonywanych przez operatora wyjdą na jaw okoliczności obarczające winą użytkownika tego urządzenia? W przypadku kilku spraw urządzeń od Samsunga po jakimś czasie okazywało się, że zawiniła bezmyślność (suszenie urządzenia w kuchence mikrofalowej). Ale jak będzie tym razem? Zaznaczmy, że jest to pierwsza tego typu sytuacja, w której uszkodzeniu uległo urządzenie od LG.

Komentarze

 • DiamondBack

  Po samej wypalonej dziurze widać, że ten telefon nie ładował się “po bożemu” ;)

 • Arrczi

  Łolaboga!
  G3 na takim materacu

 • Sony

  Wadliwa bateria / elektronika baterii lub telefonu – NORMA.

  Akumulatory litowe nie lubią przęładowania, nie lubią przedziurawienia :) – wystarczy drobna nieszczelność, która pod wpływam temperatury się powiększy :) – i pożar gotowy. Przeładowanie generuje duże ilości ciepła – też idealny przepis na katastrofę.

  Przedziurawcie akumulator Litowy to zobaczycie :) :)

  Warto też porozmawiać z modelarzami :) – i zapytać się DLCZEGO ładując w szybkim trybie akumulatory Litowe trzymają je w kevlarowych / aramidowych pokrowcach czy pojeminikach :) :) – wlaśnie po to, by przy szybkim ładowaniu, gdy wydzielają się duże ilości ciepła i akumulator czasem eksploduje – nie narobił zniszczeń :) :)

 • netdog

  1.Udajemy się do niezależnego rzeczoznawcy mającego uprawnienia procesowe i prosimy o ekspertyzę,oraz udajemy się po diagnozę psychologa stwierdzającego szkok pourazowy.
  2.Udajemy się do nie zepsutego przez palestrę młodego, jeszcze nie jeżdżącego Lexusem prawnika. Obiecujemy mu 1/3 przedmiotu sporu (czyt. odszkodowania).
  3.Po 6-ściu miesiącach wsłuchujemy się w szum fal na Balearach sprawdzając na urządzeniu koreańskiej konkurencji stan konta i topniejącą sumę odszkodowania.
  Pozdrawiam

 • dred

  Autor się mocno zagalopowal uważając, że ludzie przestaną go kupować, bo jakiś geek gdzieś napisał, że coś my wybuchło. Dostaja u opa topowy,a według wielu najlepszy, smartfon we w miarę przystępnej cenie i zazwyczaj nic o nim nie wiedzą. Biorą, bo tańszy od reszty,a o ile nie lepszy, to na pewno równie dobry co reszta z topu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona