Ważne

W przyszłym roku za zakupy zapłacimy smartfonem Galaxy?

Według Re/code tak. Podobno firma z Korei jest w trakcie prac nad bliźniaczą technologią do Apple Pay. Jednak nie pracuje nad tym sama. Skoro gigant z Cupertino ma autorską technologię płacenia smartfonem, to dlaczego Samsung ma nie mieć swojej?

Mówi się, że już w pierwszej połowie 2015 roku będziemy mieli możliwość płacenia smartfonem/phabletem. Być może nowe rozwiązanie będzie cechą charakterystyczną nadchodzącego Galaxy S6. To jednak tylko domysły, aczkolwiek uzasadnione.

Samsung pracuje nad technologią wraz z firmą LoopPay (nie jest to potwierdzona informacja), CEO tej drugiej oznajmił już jakiś czas temu, że jego firma nawiązała współpracę z dużym koncernem i jest szansa, że w przyszłości ich rozwiązania znajdą miejsce w znanych urządzeniach. Wtedy co prawda nie stwierdzono o jaką dużą markę chodzi, ale teraz wszystko składa się w jedną, logiczną całość.

Przewaga Samsunga jest nad Apple spora. Na świecie więcej jest urządzeń Koreańczyków z NFC, niż iPhone’ów. Wspólnym problemem dla obu firm jest przekonanie klienta, by z płatności zbliżeniowych smartfonem skorzystał. Znam wielu ludzi, którzy w obawie o swoją prywatność nie mają zamiaru podawać żadnych danych potrzebnych do działania tej technologii.

Komentarze

 • Pr0Playerek

  Płatności smartfonem-temat do dyskusji.

 • Sony

  Przecież płatności telefonem działają ???? Sam płacę Lumią.

  Mam Orange Cash – Karta SIM jest równocześnie Kartą Zbliżeniową – przelewam na konto techniczne kasę i mogę płacić. Jest to bezpieczne – bo po pierwsze mam tam mało kasy :) – a po drugie mogę ustawić by płatności zbliżeniowe działały tylko jak jestem w aplikacji Portfel, a aby ja uruchomić musze podać PIN.

  Telefon traktuję jako “rezerwę, mam tam zwykle koło 50 zł – ot tak by w razie “W” mieć na taryfę czy bilet.

  • Takaszi

   Sony, nie skumałeś. Tu chodzi o wykorzystanie NFC ze smartfona, bez kombinowania z karta SIM i operatorem.

 • kitsibas

  W Polsce każdym telefonem od androida 4.4 z NFC można płacić zbliżeniowo poprzez peopay.

 • Nie widzę problemu w płatności w ten sposób o ile będzie to polegać podobnie jak kartą, czyli jest limit np 50 zł na transakcje zbliżeniowo. Co do udostępniania danych, to nasze dane krążyły i krążą bez smartfonów i całej podobnej reszty.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona