Ważne

Płatności za aplikacje z Google Play teraz również w Orange

W T-Mobile, Play i Plusie od dłuższego czasu mamy możliwość dokonywania płatności za aplikacje i innego rodzaju treści zakupione w Google Play za pomocą doliczania do rachunku abonamentowego. Wreszcie ta metoda płatności zostaje udostępniona klientom ostatniego z wielkiej czwórki krajowych operatorów, tj. Orange.

Oczywiście standardowo muszę na początku wyraźnie zaznaczyć, że usługa „Dolicz do rachunku w Orange” dostępna jest jedynie dla posiadaczy planów abonamentowych lub Mix. Klientów ofert pre-paid nie obejmuje.

Warto też pamiętać, że – podobnie jak każdy z operatorów oferujących możliwość doliczania zakupów z Google Play do rachunku – obowiązuje z góry narzucony, domyślnie przypisany limit, wynoszący w tym przypadku 50 złotych (jak mniemam, można zmienić na odpowiednio niższą lub wyższą kwotę – nie znalazłam jednak żadnych informacji na ten temat).

Samo aktywowanie tej metody płatności jest bardzo proste. Użytkownikom sprzętu z Androidem, będącym klientami Orange (abonament lub mix), w Google Play przy płatności pojawia się możliwość doliczenia do rachunku automatycznie. Wystarczy to wybrać, zatwierdzić (zautoryzować) i każdorazowo płatności będą doliczane do najbliższego rachunku.

Usługa doczekała się swojej podstrony w witrynie Orange, więc jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, możecie to zrobić tutaj.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona