Ważne

LOTOS Paliwa stawia na Lumie i to świetna wiadomość dla Microsoftu

Pamiętacie informacje o tym, że BMW zamierza kupić 57 000 smartfonów z serii Lumia? Piotr pisał o tym, że taki ruch dla Microsoftu może być sporym sukcesem. Nie sposób mi się z tym nie zgodzić, ponieważ smartfony Microsoftu wydają się idealne dla biznesu. Potwierdza to nasze podwórko i LOTOS, który również stawia na okienka.

Spółka LOTOS Paliwa zdecydowała się na smartfony Lumia dla swoich pracowników, a oprócz nich będą oni także korzystać z urządzeń posiadających klawiaturę alfanumeryczną. Łącznie jest to ponad 580 produktów, z czego ponad 70% urządzeń zostało dostarczonych przez Microsoft Devices. Przekrój wykorzystywanych Lumii jest naprawę spory, ponieważ do obecnych 625, 720 i 925 dołączają teraz nowsze modele (630, 730 i 930).

W informacji prasowej możemy przeczytać dlaczego wybór padł na Lumie:

Wybrano rozwiązanie oparte o Windows Phone, ponieważ spółka LOTOS Paliwa ma duże doświadczenie w wykorzystywaniu technologii firmy Microsoft.”

Przy podejmowaniu decyzji brano pod uwagę koszty (TCO) związane z rozwojem i utrzymaniem platformy, a także korzystny stosunek ceny do jakości smartfonów Lumia

”Dariusz

LOTOS informuje, że wybór padł na Lumie między innymi ze względu na bezpieczeństwo danych, wzrost komfortu pracy oraz obniżenie kosztów związanych ze zwiększeniem efektywności pracy.

Ważne jednak, moim zdaniem, jest to, że Microsoft znalazł miejsce, w którym może nie tylko rywalizować z Androidem, ale i być od niego lepszy.

Komentarze

 • pyczy

  Cieszy :)

 • Adam

  Nie wiem jakim cudem wyszedł im niższy TCO od Motoroli Moto E i G czy LG G2.

  I czy będą tak zachwyceni bateriami padającymi w połowie dnia.

  • Karol

   Mi w samsungu też bateria pada po połowie dnia, a poza tym system non stop zamula, aplikacje wieszają się. Z radoscia bym go wymienił na jakąś nokię tym bardziej ,żę jeszcze nie miałem do czynienia z tym systemem

   • Adam

    To masz kiepskiego Samsunga bo Note 3 i 4 bez problemu wytrzymują cały dzień.

    • atsumori

     no tak odpowiedzia na wszystko jest kupno super telefonu za 3 tysiace. a d;aczego od poczatku nie dziala tak jak powinno?

     • Adam

      Bo na początku kupiłeś model z małą baterią.

    • WiktorStaskiewicz

     tak, wiemy, i ten Note Ci nie laguje, ehh

     • Adam

      o dziwo Note 4 po aktualizacji do 5.0 już nie laguje

     • WiktorStaskiewicz

      sprzęt za 3k lagował? what?

     • Adam

      No taki urok TouchWiza

 • top

  Dla mnie brak brak Automapy i np harmonogramu sms jest straszna wadą Windows Phone narazie jestem zmuszony kupić android

  • Red

   Ale masz Naviexperta który Automapę bije na głowę

   • top

    A co z harmonogramem sms czy jest jakąś alternatywa?

 • Tomasz Lenartowski

  “Wybrano rozwiązanie oparte o Windows Phone, ponieważ spółka LOTOS Paliwa ma duże doświadczenie w wykorzystywaniu technologii firmy Microsoft.” – o to to. Nawyki.

 • Sony

  Ekosystem MS jest 100x lepszy niż Google. W zasadzie jedynie wyszukiwarka w Polsce działa lepiej niż Bing.

  Jeśli chodzi o resztę, to MS jest znacznie lepszy. Zwłaszcza jak mamy Exchange.

  Kolejna ciekawostka – telefon z Androidem a drugi z WP. Na obu mamy konto Google, z innego konta Google wysyłamy EMail. I bardzo często szybciej przychodzi na WP. :) :) Testowałem to ja, testowali znajomi i najczęściej Windows jest szybszy. Wygląda że serwery pocztowe MS są lepsze niż te Google. :) :)

  Do tego w korporacjach planuje się na lata – a nadchodząca integracja WP z Win – jest bardzo atrakcyjna dla firm. O odtwarzaniu telefonu nie wspominam. Mam Lumie 720 – pupiłem Lumię 920 – przeniesienie wszystkiego z układem kafli, i tapetami było bardzo szybkie. Dla działu wsparcia to tez istotna cecha. Jak komuś “padnie” telefon to w 10 minut odtworzymy mu wszytsko z Chmury. Nawet tapet, ekranu blokady czy układu kafli nie będzie musiał samemu przywracać – i nie ma znaczenia że ktoś miał Lumię 520 a dostał L830 :) :)

  • Takaszi

   “Zwłaszcza jak mamy Exchange.” A dotyczy to tylko firm, kto prywatnie w domu ma serwer Exchange?

   “Wygląda że serwery pocztowe MS są lepsze niż te Google. :) :)”

   To tylko tak wygląda, one po prostu się op….. ilość kont na serwerach Google masakruje ilość kont na serwerach MS.

   “Do tego w korporacjach planuje się na lata – a nadchodząca integracja WP z Win – jest bardzo atrakcyjna dla firm.”

   A wiesz kolego co to są plany? Wybij sobie z głowy takie plany w korporacjach, tam się 10 razy więcej testuje niż planuje. Tam wszystko musi zawsze działać, nie ma miejsca na zabawy.

   Takie ruchy wynikają z konieczności powiązania wszystkiego w jeden ekosystem. Microsoft robi to w zadowalającym stopniu (wreszcie), a resztę się dopisze i do pierwszego padu/włamu, będzie spoko. A potem się zobaczy, tak to bangla i nie ma na to innego sposobu.

   Więc pianie o wyższości jednego ekosystemu nad innym to bełkot. Zwyczajnie każdy jest do czegoś innego.

   • Sony

    Ale Wiesz, ze ten wątek dotyczy DUŻEJ FIRMY? Zdajesz sobie z tego sprawę :) :)

 • RRC

  HAHA ;) “wybrano, ponieważ LOTOS Paliwa ma duże doświadczenie w wykorzystywaniu technologii firmy Microsoft.”
  Komunikat wg mnie komunikat powinien brzmieć: “… ponieważ Microsoft ma duże doświadczenie w technologiach dojenia firmy Lotos” ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona