Ważne

Microsoft zapowiada event poświęcony nowemu Windowsowi

Oficjalnie zapowiedziano wydarzenie, które odbędzie się 21 stycznia i będzie poświęcone nowym informacjom o zbliżającym się wielkimi krokami Windowsie 10.

Tego dnia będziemy mieli okazję zobaczyć przede wszystkim interfejs wersji przeznaczonej na smartfony, do tego powinna zostać zaprezentowana Cortana działająca na desktopie. Jednak mimo wszystko o desktopowym systemie wiemy już dużo, natomiast smartfonom nie poświęcano do tej pory wiele uwagi i wszystko wskazuje na to, że to one będą grały pierwsze skrzypce tym razem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Źródło mówi także o spodziewanych premierach kilku bliżej nieokreślonych urządzeń mobilnych z rodziny Lumia oraz Surface, które będą działały pod kontrolą najnowszego okienkowego systemu, który przypomnę, że ma zunifikować dotychczasową wersję pecetowo-tabletową oraz smartfonową, w wyniku czego powstanie jedna wspólna platforma dla wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Microsoftu. Aktualizację mają otrzymać wszystkie sprzęty aktualnie posiadające Windowsa 8.1.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona