Ważne

Minecraft Pocket Edition na Windows Phone

Mojang AB już od jakiegoś czasu wypuszcza mobilne wersje swojej najbardziej popularnej produkcji. Początkowo wersja Pocket Minecrafta dostępna była jedynie na Xpierię Play, później na urządzenia z Androidem i iOS, a od teraz użytkownicy urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Phone również mogą się nią cieszyć.

Na początku warto powiedzieć kilka słów na temat samej gry. Minecraft to tytuł, który w oficjalnej wersji beta zadebiutował w 2010 roku, ale popularność już zdobył rok wcześniej. Gracz może budować tutaj różnorakie konstrukcje z bloków sześciennych, ale żeby nie było za nudno w rozgrywce pojawiają się przeciwnicy (np. Zoombie, tzw. Creepery)

Tryby gry:

  • Creative, skupiająca się wyłącznie na budowaniu. Gracz dysponuje nieograniczoną ilością wszystkich materiałów, pozwalających na dowolne modyfikowanie świata gry oraz posiada dużą swobodę przemieszczania się (może latać). W trybie tym nie występują elementy surwiwalowe (walka z potworami, wytwarzanie narzędzi, głód, itp.).
  • Survival, w którym gracz samodzielnie zdobywa materiały, wytwarza narzędzia, broń i inne przedmioty, walczy z potworami (wyjątkiem jest gra na poziomie „pokojowym”, gdzie te się nie pojawiają), handluje z mieszkańcami wiosek, musi zaspokajać głód i uważać na punkty życia, by nie zginąć (w przypadku śmierci następuje odrodzenie postaci gracza bez posiadanego ekwipunku oraz utrata zdobytego poziomu doświadczenia), dodatkowo w trybie gry wieloosobowej bohater może walczyć z innymi graczami,
  • Hardcore, w którym rozgrywka przebiega identycznie, jak w poprzednim trybie, jednak poziom trudności ustawiony jest na najwyższym poziomie, a w przypadku śmierci postaci gracza nie ma możliwości odrodzenia się i świat, na którym grał, zostaje usunięty.
  • Adventure, w którym gracz ma ograniczoną możliwość niszczenia i ustawiania bloków, może natomiast używać programowalnych dźwigni, przycisków i innych urządzeń.
  • Spectator, tryb przeznaczony do obserwacji świata gry. Gracz może się przemieszczać w dowolne miejsce, dzięki możliwości latania i przenikania przez bloki, może również patrzeć z perspektywy mobów. Nie może on jednak dokonywać interakcji ze światem gry, ani go modyfikować. Gracz znajdujący się w trybie obserwatora jest widzialny tylko dla graczy w tym trybie. (Wikipedia)

Dziś poinformowano, że użytkownicy urządzeń pod kontrolą Windows Phone mają możliwość zakupu wersji Pocket gry Minecraft. Jest to doskonała wiadomość dla fanów serii, a cena nie powinna odstraszyć, ponieważ wynosi siedem dolarów.

minecraft_wp_hero-shot

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona