Ważne

Heroes of Might & Magic III trafi wreszcie na tablety

Heroes of Might & Magic III to tytuł, którego nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Mimo iż w ciągu półtorej dekady dzielącej nas od jego premiery, w sprzedaży pojawiło się już kilku (a licząc z dodatkami i spin-offami nawet kilkunastu) całkiem udanych spadkobierców, to jednak właśnie trójka do dziś pozostaje dla wielu graczy niedoścignionym ideałem turowej gry strategicznej.

Już w styczniu przyszłego roku ta kultowa produkcja trafi na ekrany tabletów. Odświeżona wersja gry będzie oferować graczom znacznie poprawioną oprawę graficzną (zachowującą jednak całkowicie klimat oryginału, co widać na powyższym nagraniu) oraz sterowanie przystosowane do ekranów dotykowych. Tabletowe wcielenie gry zostanie wydane pod tytułem Might & Magic: Heroes III HD Edition, dzięki czemu zachowa ono zgodność z nowym nazewnictwem serii wprowadzonym przy okazji części VI. Za konwersję odpowiedzialna jest firma DotEmu, która udowodniła już nie raz, że potrafi odświeżać stare gry, przywracając do życia takie klasyki jak Little Big Adventure, The Last Express i Another World.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem premiera gry odbędzie się 29 stycznia 2015 roku. Might & Magic: Heroes III HD Edition dostępna będzie do nabycia zarówno w App Store jak i Google Play.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona