Ważne

Najlepsze gry i aplikacje roku 2014 według Apple

Okres przedświąteczny to dla większości sklepów z aplikacjami dobry moment do podsumowania minionych dwunastu miesięcy. W zeszłym tygodniu poznaliśmy najlepsze gry i aplikacje, które pojawiły się w tym roku w Google Play. Teraz przyszła pora na podobne zestawienie dotyczące App Store.

Tytuł najlepszej aplikacji na iPada otrzymał w tym roku Pixelmator, czyli tabletowe wcielenie całkiem popularnego edytora graficznego znanego z OS X. Mimo iż program ten zadebiutował w App Store zaledwie miesiąc temu, to siła marki oraz funkcjonalność zbliżona do „pełnowymiarowego” pierwowzoru sprawiły, że został on naprawdę dobrze przyjęty zarówno przez użytkowników jak i recenzentów. Najlepszą grą okazała się Monument Valley (która znalazła się również we wspomnianym wcześniej zestawieniu z Google Play), czyli prosta gra logiczna w nietuzinkowej oprawie inspirowanej twórczością M. C. Eschera. Tuż za nią znalazła się Hearthstone – szalenie wciągająca karcianka autorstwa studia Blizzard.

Obok rankingu najlepszych aplikacji minionego roku znalazło się również miejsce na konkurs popularności. Najczęściej kupowanym płatnym tytułem został tym razem Minecraft: Pocket Edition, natomiast wśród darmowych pozycji największą popularnością cieszył się Skype. Miano najbardziej dochodowej produkcji przypadło w tym roku grze Clash of Clans.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona