Ważne

Firma Freescale pokazała ładowarkę bezprzewodową dla tabletów

Ładowanie bezprzewodowe nadal jest bardziej ciekawostką niż realnym sposobem na uratowanie baterii w swoich urządzeniach. Co prawda coraz więcej smartfonów obsługuje taką możliwość, ale sam nie znam nikogo kto by z tego regularnie korzystał. Na popularyzacje takiego ładowania może jednak przyjść czas w przyszłym roku, ponieważ dzięki firmie Freescale taką możliwość dostaną także tablety.

Firma Freescale przygotowała 15 watową ładowarkę bezprzewodową, która będzie mogła ładować urządzenia większa niż smartfony, jak chociażby tablety. Jest to moc 3-krotnie większa niż w ich ładowarkach dla smartfonów. Wspiera ona również standard Qi. To jest jeden z czynników, który ma świadczyć o tym, że takie ładowanie będzie bardzo zyskiwać w przyszłym roku. Oczywiście potrzeba jeszcze odpowiednich urządzeń obsługujących ten standard.

Wszystko zapowiada się bardzo interesująco, ale firmy zajmujące się takimi ładowarkami powinny, wraz z dużymi producentami, przygotować odpowiednią kampanię reklamową. Już teraz w wielu miejscach można znaleźć punkty, gdzie naładujemy baterie w naszych smartfonach, więc dlaczego by nie dodać również stanowiska bezprzewodowego. Poza tym genialnym rozwiązaniem byłoby zamontowanie takich ładowarek w sieciówkach, jak McD czy KFC.

Komentarze

 • uru28

  Jak dla mnie idealnym rozwiązaniem było by ładowanie urządzeń przez WiFi. Airnergy próbowało, ale miało nieco inną koncepcję. Gdyby to działało bez zewnętrznych akcesoriów było by genialnym rozwiązaniem.

  • Artur Ewaryst Dudziński

   “Przy częstotliwości 2,45 GHz cząstki wody drgają na tyle szybko, by zapewnić dobre pochłanianie”
   Zasilanie falami radiowymi o tej częstotliwości tworzy realne zagrożenie dla zdrowia.

   Edycja: Jeszcze rozbawiła mnie wizja zamiany przez terrorystów-hakerów centrów handlowych na duże mikrofale, w których podgrzewałoby się żywe istoty, w tym ludzi :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona