Nanoport pozwoli nam na połączenie kilku smartfonów w jeden tablet?

Kto z Was nie ma jeszcze tabletu, ale zamiast tego w szafkach leżą u niego różne smartfony? A gdyby tak można było je połączyć i z nich udałoby się stworzyć dachówkę? Całkiem ciekawy pomysł, który już niedługo zostanie zaprezentowany.

Pomysł Nanoport jest prosty, zamiast kupować tablet, można taki stworzyć dzięki kilku smartfonom. Jak widać na wideo na razie projekt pokazuje, że można by je połączyć ze sobą za pomocą specjalnych złącz magnetycznych. Dzięki temu z dwóch smartfonów powstaje nam mały tablet, a jeśli dorzucimy jeszcze jeden, to mamy już całkiem pokaźnych rozmiarów ekran, który nadawałby się do robienia kilku rzeczy czy oglądania filmów.

Oprócz złącza magnetycznego wymiana danych mogłaby odbywać się bezprzewodowo, co pozwoliłoby nam podłączyć do takiego smartfona nasze stare telefony, które tylko zbierają kurz na półkach. Więcej informacji powinniśmy poznać na targach CES, ale sama idea wydaje się bardzo ciekawa. Oczywiście na początku byłaby masa kłopotów z kompatybilnością, ale jeśli rzeczywiście mógłbym wykorzystać stare ekrany i stworzyć z nich tablet to pomysł jest, moim zdaniem, wart uwagi.

Komentarze

 • KruSzekOkruSzeK

  Bez sensu, głupota, fuuuuuuuj, bleeeeeeeeh…

 • teraw

  Najgorsze są ramki na środku obrazu i wątpliwa stabilność całej konstrukcji. Ciekawe czy będzie można połączyć różne, bo pewnie takie same, alho chociaż tej samej firmy. IMO pomysł bardzo niszowy, praktycznego zastosowania raczej nie widzę.

 • eMeeert

  Pomysł bardzo ciekawy, ale nie w przypadku używek tylko specjalnie tak skonstruowanych smartonow i tabletów, takie urządzenia tez by musiały być pozbawione bocznych ramek – co jak wiadomo jest juz jak najbardziej możliwe. Jednak bardziej sensowne by było zamiast 3 smartonow: 1 smarton + 1 niewielki tablet o rozmiarze 2 smartonow + jeszcze do tego klawiaturę i wtedy powstanie netbook.

 • LCD

  Fajna sprawa, ale tylko w wypadku smartfonów takich jak Sharp Aquos Crystal, gdzie ramki są minimalne. Bardziej czekam na ekran AMOLED zaginany jak w reklamach samsunga (łamany w połowie).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona