Ważne
Wiko VIEW

Shadowrun: Dragonfall – kolejne wcielenie klasycznego RPG

“Papierowe” wcielenie systemu Shadowrun nie odniosło wprawdzie tak wielkiego sukcesu, jak konkurencyjny Cyberpunk 2020, jednak pozostawiło ono trwały ślad w pamięci wielu graczy. Wśród nich znaleźli się deweloperzy ze studia Harebrained Schemes, którzy postanowili przywrócić wspomniany tytuł do życia pod postacią serii gier typu cRPG.

Pierwsza z nich, nosząca tytuł Shadowrun Returns, pojawiła się w sklepach z aplikacjami ponad rok temu (a od niedawna można ją nabyć za mniej niż jedną trzecią pierwotnej ceny). Dziś dołączyła do niej kolejna część o wiele mówiącym tytule Dragonfall. Nowa odsłona nie wprowadza żadnych drastycznych zmian w mechanice rozgrywki. Nadal mamy tu więc do czynienia ze “staroszkolnym” cRPG, w którym akcja ukazana została w rzucie izometrycznym, walka rozgrywa się w turach a dialogi stanowią ważny element rozgrywki, a nie coś co “przeklikujemy”, by dostać następną misję. Krótko mówiąc: jeśli podobały się wam pierwsze dwie części serii Fallout, to i tabletowy Shadowrun powinien przypaść wam do gustu.

Gra Shadowrun: Dragonfall dostępna jest do nabycia w sklepach z aplikacjami App Store (5,99 euro) i Google Play (23,57 zł).

 

Komentarze

  • cyc997

    Szkoda, że po angielsku. Znam angielski bardzo dobrze, jednak kiedy mam grać na tablecie w takie gry po angielsku to sobie odpuszczam. Wolę już wtedy zagłębić się w inną grę…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona