Ważne

Device Assist pomoże rozwiązać problemy dnia codziennego z Androidem

W Google Play pokazała się nowa aplikacja prosto od Google, która w założeniu ma pomagać rozwiązywać problemy techniczne oraz udzielać drobnych wskazówek pozwalających na zwiększenie efektywności urządzeń z Androidem Lollipop.

Jak deklaruje gigant z Mountain View, asystent będzie aktywnie pomagał zwalczać kłopoty z zasięgiem i innymi łącznościami, GPS czy z życiem baterii. Aplikacja ma również pomagać w odkrywaniu nieznanych wcześniej funkcji urządzenia oraz udostępniać pomoc w czasie rzeczywistym, jakkolwiek to brzmi. Nie zabrakło także możliwości raportowania bezpośrednio do Google. Asystent urządzenia dostępny jest jedynie dla sprzętów działających pod kontrolą czystego Androida 5.0, czyli aktualnie wspieranej linii Nexus, urządzeń z serii Google Play Edition oraz Android One.

 aaa069f3d9bc0572d9c36014656b1ef7

Mam jednak przeczucie, iż problemy z jakimi będzie potrafiła się uporać owa aplikacja są tak marginalnej wagi, że każdy nie będący kompletnym laikiem poradzi sobie z nimi bez niej, za to ci, którym ona by się naprawdę przydała, raczej nigdy jej na oczy nie zobaczą, bo zwyczajnie nie interesują się ekosystemem swoich Androidów.

Chciałem zainstalować aplikację na swoim Nexusie, ale niestety pomimo posiadania najnowszej wersji Androida, jest ona niedostępna dla mojego urządzenia. Swoją drogą jestem ciekaw, czy gdy tak, jak większość dzisiejszych aplikacji, również ta doczekała się funkcji udostępniania zawartości, w końcu dlaczego nie pozwolić użytkownikom na dzielenie się swoimi błędami na Twitterze czy Facebooku? Na pewno byłoby co udostępniać!

Komentarze

 • szoz

  Nie mogłeś jej zainstalować Patryku, gdyż:

  “App currently available to US-based Nexus, Google Play edition and Android One devices running Android 5.0, Lollipop”

  Adres do ściągnięcia pliku *.apk znaleziony na Android Police:

  http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/device-assist/device-assist-81089711-apk/

 • Mack

  Taka mała ciekawostka. Czy wiecie że wasza strona jako jedyna źle wyświetla polskie znaki na Motoroli G 2ng? Zamiast polskich liter są kwadraciki i żadne kodowanie znaków tego nie zmienia ;-)

  • Maciek Szkudlarek

   Ja czasami tak mam na xperii ale po chwili się pojawiają

   • aaa

    Korzystają z fontów Google, więc pewnie coś z ich ładowaniem jest nie tak. Może któryś nie ma polskich liter.

  • W takim razie odezwij się do mnie na maila (podstrona redakcja lub kontakt) i będziemy szukać rozwiązania. Potestujesz. Przy okazji podeślij od razu jaka przeglądarka i jej wersja, jaka wersja systemu. Z góry dzięki. :)

  • Jacek Derewońko

   A u mnie jest tak że tabletowo jest bardzo czułe na dotyk. Tzn. Bardzo często podczas przewijania strony włączają mi się reklamy lub artykuły których włączyć nie chciałem. Na innych stronach tego nie ma. Przeglądarka chrome, telefon Cube Talk 5h.

 • ASSSZ

  Galaxy S 5 właśnie dostał aktualizację do lizaka. Oficjalna wersja jako pierwsza przez OTA jast dla nas (XEO). No to pobierać i instalować posiadacze S 5!

 • _TB_TB_

  …a sama aplikacja nic ciekawego nie oferuje….

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona