Bluetooth 4.2 w pierwszych urządzeniach już w 2015 roku

Bluetooth jest jednym z modułów, który zadomowił się w urządzench mobilnych na dobre – tylko propozycje tabletowe czy smartfonowe z najniższej półki go nie oferują (choć coraz częściej i te najtańsze modele już go mają). Podczas gdy gros urządzeń oferuje Bluetooth 3.0 i Bluetooth 4.0, interfejs ten jest w dalszym ciągu rozwijany i już w przyszłym roku zobaczymy pierwsze urządzenia z Bluetooth 4.2.

Co zaoferuje nowa generacja modułu?

Przede wszystkim możemy się spodziewać, że będzie jeszcze bardziej energooszczędny niż poprzednie wersje. Ma również wspierać wyższe prędkości przesyłu danych (transfer ma być do 2,5 raza szybszy) i oferować zwiększone bezpieczeństwo.

Co więcej, Bluetooth SIG poinformowało, że Bluetooth 4.2 ma wspierać możliwość łączenia się za jego pomocą z internetem bezpośrednio przez IPv6/6LoWPAN, bez wymaganego pośrednika w postaci WiFi. Rozwiązanie przyda się przede wszystkim w rozwiązaniach typu inteligentne domy czy wszelkiego rodzaju urządzenia wearables (zegarki, opaski).

Pierwsze urządzenia z Bluetooth 4.2 mają trafić na rynek w 2015 roku.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona