Ważne

Apple stworzy samoobracający się telefon, któremu nie będą straszne upadki?

Ile razy zdarzyło Wam się upuścić smartfona? Pewnie nie raz. A ile razy wyszedł z tego bez szwanku? Ja staram się dbać o swoje phablety i tablety, ale ciężko byłoby mi odpowiedzieć ile razy zaliczyły bliższy kontakt z podłożem. Dla mnie raz skończyło się to tragicznie, ponieważ oprócz sporego bólu głowy (zima oraz lód, sami domyślcie się reszty) ekran przedni w moim smartfonie doczekał się pięknej pajęczynki. Co prawda nadal działa, ale inni mogą nie mieć tyle szczęście. Dla nich idealny będzie nowy patent Apple.

Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA przyznało Apple patent 8,903,519, dzięki któremu upadki naszych urządzeń nie powinny być tak straszliwe w skutkach. Polega to na tym, że w telefonie będzie zamontowany dodatkowy czujnik, który wyczuje kiedy telefon będzie spadać i obliczy czym dokładnie uderzy w ziemię. Potem dzięki zmianie środka ciężkości i wibracjom spróbuje zmienić położenie urządzenia tak, żeby upadek był dla niego jak najmniej szkodliwy.

Drugim rozwiązaniem ma być zatrzask znajdujący się w złączu słuchawkowym, dzięki któremu słuchawki przytrzymałyby spadający telefon.

Te dwa patenty wydają się bardzo ciekawe i jeśli Apple wprowadzi je w swoich produktach, to rzeczywiście mogą coś zmienić. Szczególnie chętnie przyjrzałbym się urządzeniu wyposażonemu w ten pierwszy patent.

Komentarze

 • Tom

  Może wystarczy, jak telefon zamiast tych srebrnych ramek miały fabryczną gumowe narożniki w cenie telefonu.

  • Adam

   a może wystarczy kupić sobie case?

 • To już bardziej sensowne niż mobilne poduszki powietrzne, tylko nie wyobrażam sobie jak w urządzeniu o grubości kilku mm znalazłby się mechanizm będący w stanie zmienić środek ciężkości urzadzenia

 • teraw

  Zatrzaska w złączu słuchawek + cięższy phablet + słuchawki dokanałowe i upuszczenie telefonu może się skończyć dość poważnymi obrażeniami.

 • LCD

  A nie pisze nic, czy będzie to przed kinem 5d czy po, które Apple opatentowało? Do tego znając zaawansowanie ich systemu iOS to telefon przed samym upadkiem będzie się pięknie obracał tak aby walnąć ekranem. A co do tego gniazda, to chyba zgapili to od tej wkładki antygwałt dla kobiet, która “łapie” przestępce w trakcie stosunku.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona