Ważne

Nexus 6 jest wodoodporny, ale czy można go zanurzyć w wodzie?

Nexus 6 od Motoroli to świetne urządzenie i zapewne wielu z Was chętnie wymieniłoby swoje smartfony na ten spory phablet. Jednak nie mówiło się głośno o tym, że jest on wodoodporny. Ostatnio jest to coraz modniejsza funkcja i oczywiście kwestią czasu było to, że ktoś sprawdzi jak zachowuje się on pod wodą.

Motorola wyraźnie informuje na swojej stronie, że jest to urządzenie wodoodporne. Warto jednak pamiętać, że nie jest on wodoszczelny i nie ma żadnych certyfikatów IP, z których znana jest najbardziej seria Xperia Z od Sony. Wodoodporność oznacza, że nie powinien być mu straszny kontakt z wodą, jak zachlapanie czy korzystanie w deszczu. A co z zanurzeniem w wodzie?

Jak się okazuje zanurzenie w wannie z wodą nie jest mu straszne. Co więcej, możemy pod wodą nagrywać film oraz ładować bezprzewodowo swoje urządzenie. Autor powiedział też, że kilka dni później z urządzeniem było wszystko w porządku. Odważylibyście się na taki test?

Na koniec jeszcze film z Motorolą Moto G i tym jak ona poradziła sobie pod wodą:

Komentarze

 • _TB_TB_

  Propos Xperii i całej IP-certyfikacji: wodoszczelność dotyczy TYLKO “słodkiej wody” (fresh water), czyli kranówa (chlor) czy basen (chlor) czy morze (sól) “niszczą wodoszczelność” i anulują gwarancję Sony.

  • Arrczi

   Na nowoczesnym basenie już się nie chloruje w kranie też już nie czuć chloru.
   Tak pozatym to lepiej tej wodoszczelności nie sprawdzać bo można potem żałować.

  • Adam

   Na szczęście jest jeszcze odpowiedzialność sprzedawcy za deklaracje złożone konsumentowi i w razie uszkodzenia to sklep musi wymienić telefon na nowy albo zwrócić pieniądze.

  • fresh water and beer ;)

 • misiek

  Przewidujecie jakiś test tego ŚWIETNIEGO telefonu?

 • Damian

  Kiedy pojawi się w sklepach ten fonik ?

 • Sony

  Będzie jak z Sony Xperią – jak się zamoczy ot odrzucają roszczenia twierdząc, ze niedokładnie zamknęliśmy klapki. Co ciekawe znajomy miał je zamknięte dokładnie – ALE – miał szczelinę :) – kiepskie spasowanie – a i tak mu odpowiedzieli, że to jego wina :) :)
  Pewnie podobnie będzie tu – jest wodoszczelny – ALE – jak nam przecieknie to po gwarancji. W końcu na 100% to Nasza wina bo nie dokładnie zamknęliśmy klapki :) :) – nawet jak będzie błąd spasowania. :)
  Z tą wodoszczelnością jest jak z tym dowcipem :
  Czy to prawda, ze w Moskwie rozdają samochody? Tak ALE : nie w Moskwie, tylko Leningradzie, nie samochody ale rowery, nie rozdają ale kradną :) :) :)
  Czy jest WODOSZCZELNY? Tak – ALE – …….
  Powiem tak, mój Sonim XP5300 jest wodoszczelny, ma IP68 i nie zawracam sobie du.. klapkami. Telefon jest szczelny albo nie. :) :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona