Wiko VIEW

Nexus 9, niczym Nexus 5, musiał zostać poprawiony

Mimo zmiany firmy, która zajęła się produkcją kolejnego urządzenia z serii Nexus, nie obyło się bez potknięć w wykonaniu obudowy. HTC jest producentem, który z reguły tworzy naprawdę solidne obudowy. Jednak w przypadku Nexusa 9 znalazło się kilka niuansów do poprawy.

Właściciele pierwszych egzemplarzy nowego tabletu Google narzekało na źle spasowaną tylną pokrywę i przyciski regulacji głośności oraz przycisk Power, które są luźne, a przez to wyglądają nieco tandetnie. Na powyższym zdjęciu widać, że usprawniona obudowa (tablet na górze) ma mniej wystające przyciski, które też lepiej się prezentują. Tylna obudowa podobno lepiej schodzi się teraz z korpusem, przez co całość stała się sztywniejsza.

Podobnie było przy okazji Nexusa 5, który po liftingu miał powiększone otwory w maskownicy głośników, również poprawione przyciski funkcyjne i lekko zniwelowane wystające krawędzie.

Po tej informacji zacząłem się zastanawiać czy Google wyda urządzenie, które nie będzie wymagało poprawy? Kupowanie urządzeń Nexus od razu po premierze zaczyna wydawać się średnim pomysłem i nabiorę chyba dystansu do takich zakupów.

Komentarze

 • Adam

  W końcu seria Nexus służy do testowania nowych rozwiązań.

  • Powiedziałbym, że seria Nexus to pokazowa seria urządzeń, a nie testowa.

 • Jacek.P

  Czekam na wasza recenzję tego urzadzenia. Na jednej z znanych polskich stron ten tablet jest strasznie wychwalany za ekran, baterie i działanie. Dziwne, bo w zaden sposob nie pokrywa sie to z opinia branzowych portali zagranicznych.

  • Tomas

   Jak to ująłeś, że na jednej z naszych rodzimych stron jest wychwalany, a to dla tego , że u nas coraz częściej króluje Sponsoring. Co jest smutne a nawet żenujące.

   • Adam

    albo dlatego, że testujący do tej pory mieli do czynienia tylko z tanimi modelami tabletów

    • Jacek.P

     Chodzi o znany portal technologiczny, wiec ten argument odpada.

     • Adam

      Który?

      Bo z polskich recenzji znalazłem tylko na blogu Spidersweb, a blog z zasady jest subiektywny.

 • aaa

  Nexus Player ma fatalny pilot, nieprzyjemny i bardzo, badzo niewygodny w dotyku. Ale pewnie tego nie zmienią. Pod względem wykonania Fire TV znacznie lepsze.

  • Fedurrr

   Jestem szczęśliwym posiadaczem minix Neo x7,czyli przystawki tv na androidzie. Mój tv plazmowy nie posiada smart tv, wiec wybór był prosty. Mając porównanie do samsung smart tv śmiało mogę powiedzieć że smart to on nie jest. Na zewnętrznym box TV dostępne są wszystkie apki praktycznie, xbmc czyli kodi, kombajn multimedialny itp. Wybierając smart tv wbudowane w tv to jesteśmy strasznie ograniczeni poprzez youtube nie zawsze daje materiały w HD, które dostępne na komputerze są bez problemu, przystawka również nie ma problemu. Przystawka ów służyć może jako klient torrent, router, ale jako konsola nigdy nie testowałem, jak przeze pada to ocenie. Dodam jeszcze ze różni producenci smart mają mniej lub bardziej bogata ofertę aplikacji a w tv liczy się jakość obrazu przede wszystkim. Wiec można mieć i komputerek, konsole pobierając śmieszne ilości kilowatogodzin i tv dający dobry obraz bez kompromisów. Nie wiem jak w Nexus Player ze załączam ale spdif, hdmi, ethernet mini jack i kilka usb oraz usb otg to podstawa.
   Nexus ma tu przewagę wsparcia o nowe wersje androida w przyszłości.
   Obsługa kamery np do Skype istnieje chyba tylko ze strony logitech i to nowszych modeli tu jest mankament box TV, brak sterowników pod androida, może dzięki google Nexus Player to się zmieni.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona