myTab 10 Q-Premium (3G, GPS, 10,1″, cztery rdzenie) za 499 złotych w Biedronce

Gdy w Biedronce pojawił się pierwszy tablet (a było to, olaboga!, już ponad dwa i pół roku temu), wszyscy doskonale wiedzieli, czego się po nim spodziewać. Urządzenia sprzedawane w marketach były „tanimi chińczykami”, co zdecydowanie nie wpływało pozytywnie na ich odbiór. I słusznie, bo w większości nie nadawały się do zbyt zaawansowanych zastosowań typowego użytkownika (niska rozdzielczość, przestarzały system, 512MB RAM, 4GB pamięci, etc.). Ale od debiutu Goclevera Tab A73 za 369 złotych wiele się w tej gestii zmieniło. Chińska elektronika stała się o wiele ciekawsza, czego dowodem są ostatnie urządzenia marki myPhone. Jej najnowsze dziecko, myTab 10 Q-Premium, wejdzie do sprzedaży pierwszego grudnia – w cenie wynoszącej 499 złotych.

Przyznam Wam się, że w tej cenie oczekiwałabym raczej 7-calowego tabletu. A tu niespodzianka. Otrzymujemy bowiem 10,1-calowy tablet (1280 x 800 pikseli), w dodatku z 3G i poprzednią, ale wciąż w miarę świeżą wersją systemu, tj. Android 4.4 KitKat. Za działanie całości odpowiada czterordzeniowy procesor Mediatek MT8382 1,3GHz w połączeniu z 1GB RAM.

Urządzenie oferuje 8GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD, a za czas jego działania odpowiada akumulator o pojemności 6000 mAh. Na pokładzie produktu znajdziemy aparat 2 Mpix, kamerkę VGA, 3.5 mm jacka audio oraz port microUSB.

Zaplecze komunikacyjne w myTab 10 Q-Premium stoi na naprawdę wysokim poziomie. Mamy tu bowiem zarówno GPS, Bluetooth, WiFi, jak i 3G i, co ciekawe, z dual SIM, czyli możliwością korzystania z dwóch kart SIM jednocześnie.

Cena myTab 10 Q-Premium to, jak już wspomniałam, 499 złotych. Warto mieć na uwadze, że do tabletu dorzucany jest starter sieci TuBiedronka z darmowym transferem internetu (1GB/miesiąc) przez cztery miesiące. A samo urządzenie oczywiście objęte jest 2-letnią gwarancją.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona